1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İlk tercih Akdeniz
İlk tercih Akdeniz

İlk tercih Akdeniz

Okulların kapanması ve bayram tatilinin yaklaşması ile Konyalılar tatil arayışına geçti. Şehre en yakın olan tatil beldelerini tercih eden Konyalılar, şimdiden otobüs biletlerini neredeyse tüketmiş durumda

A+A-

TATİL DE ARAYIŞ DA BAŞLADI

Okullar tatile girerken tüm yurtta olduğu gibi Konya’da da vatandaşlar ailecek hem yaz tatilinin hem de bayram tatilinin keyfini çıkarmak telaşesine düştü. Konyalılar genellikle şehre yakın yerleri tercih ederken, Antalya ve Mersin bu yaz da Konya için cazibesini koruyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Konya İl Başkanı Kazım Yanar, “Genellikle Konyalılar tercihini Akdeniz Bölgesi’nden yana kullanıyor. Hem mesafenin diğer şehirlere göre daha yakın olması hem de diğer bölgelere göre fiyat oranlarının düşük olması vatandaşları o bölgeye itiyor” dedi.

BİLET ALACAKLAR ACELE ETSİN

Yanar, turizm sektöründe yaşanan kriz nedeniyle bu sene yerli turist için fiyatların geçtiğimiz yıla oranla daha cazip olacağını da ifade etti. Oteller de çeşitli kampanyalarla turist çekmek için girişimlerini sürdürüyor. Öte yandan bilet almak isteyen yolculara da uyarı geldi. Otobüs acente çalışanları, “Hem yaz tatilinin başlaması hem de bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte biletlerde şimdiden büyük bir yoğunluk başladı. Biletler birkaç güne kadar tükenebilir. Bu nedenle bilet almak isteyenler ellerini çabuk tutsun” dediler.  (Derya Demir)

HABERE YORUM KAT