İnce’den CHP Genel Sekreteri Böke’ye  cevap

İnce’den CHP Genel Sekreteri Böke’ye cevap

İktidara gelmeleri durumunda birçok özel şirkete kamu olarak el koyacakların söyleyen CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke'ye CHP'li Muharrem İnce'den cevap.

İKTİDARA GELMELERİ DURUMUNDA BİRÇOK ÖZEL ŞİRKETE KAMU OLARAK EL KOYACAKLARIN SÖYLEYEN CHP GENEL SEKRETERİ SELİN SAYEK BÖKE'YE CHP'Lİ MUHARREM İNCE'DEN CEVAP GELDİ. İNCE, "BU YARGININ İŞİDİR. SİYASETÇİNİN İŞİ DEĞİLDİR" DEDİ.

CHP'li Muharrem İnce, başlattığı 1000 günde Memleket Hareketi gezileri kapsamında memleketi Yalova'ya geldi. Bu kapsamda Yalova'da gençlerle sohbet eden ve fotoğraf çekilip sorularını yanıtlayan İnce, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke'nin şirketlere yönelik sözlerine de cevap verdi. İlkesel olarak bu sözleri doğru bulmadığını belirten İnce, "Ben konuya ilkesel bakarım. Bir kişinin ne söylediği önemli değildir. Bunu söyleyen bizim arkadaşımız dahi olsa bunu da ilkesel olarak doğru bulmuyorum. Siyasetçi kendisini yargının yerine koymamalıdır. Siyasetçi gücü ele geçirdiğinde kendisini yargının yerine koyarsa o halde bizim karşı çıktığımız şeye ters düşeriz. Siyasetçinin yapması gereken asıl şey, yasal ve anayasal düzenlemelerle bağımsız bir yargı yapısının oluşmasını sağlamaktır. Bu yargının işidir. Siyasetçinin işi değildir" dedi.

İnce’den CHP Genel Sekreteri Böke’ye  cevap

İnce’den CHP Genel Sekreteri Böke’ye  cevap

İnce’den CHP Genel Sekreteri Böke’ye  cevap

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.