1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İngiliz gazeteci ve yazarlar Bodrum'da
İngiliz gazeteci ve yazarlar Bodrum'da

İngiliz gazeteci ve yazarlar Bodrum'da

Muğla'nın Bodrum ilçesinde hazırlanan tanıtım projesi kapsamında, İngiltere'den gelen 15 gazeteci, sosyal medyanın popüler kullanıcıları ve blog yazarları, düzenlenen toplantıya katıldı- Bodrum Belediye Başkanı Kocadon: "İngiliz vatandaşlarının Bodrum tur

A+A-

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde hazırlanan tanıtım projesi kapsamında, İngiltere'den ilçeye gelen 15 gazeteci, sosyal medyanın popüler kullanıcıları ve blog yazarları, düzenlenen toplantıda buluştu.

Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları iş birliğiyle ilçede turizm faaliyetlerini ve sezonu hareketlendirmek amacıyla 30 Mart-15 Haziran arasında, 12 ülkeden turizm ve seyahat haberleri yazan yaklaşık 700 gazeteci, sosyal medya fenomeni ve blogger Bodrum'a davet edildi.

İngiliz gazeteciler ilk olarak Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe'de belediyenin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Bodrum'un tanıtım filminin de izletildiği toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, turizm atağının ikinci bölümünü yaptıklarını ve bu kapsamda İngiliz gazetecileri ağırladıklarını söyledi.

İngiliz gazetecileri ilçede ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Kocadon, "İngiliz vatandaşlarının Bodrum turizmine çok katkı verdiğini biliyoruz. Özellikle Avrupa ülkelerinde ve dünyada, İngiltere Bodrum'un en çok tanıtımını yapan ülkedir. Bodrum'da yapılan birçok otel İngilizlerin bize verdiği bu katkıyla yapıldı." dedi.

Kocadon, İngiliz turistlerin, Bodrum'un Gümbet Mahallesi'nin Avrupa'da tanınır hale gelmesinde büyük katkı sağladığına işaret etti.

İngiliz misafirler sayısında son zamanlarda düşüş yaşandığına dikkati çeken Kocadon, "Sizlerin de katkısıyla misafir sayımızı tekrar yükseltmek istiyoruz. Bodrum dünya barış topluluğu gibi yaşayan bir yerdir. Sevginin ve hoşgörünün en yüksek yer olduğu Bodrum, Türkiye'nin dünyaya açılan en medeni kapısıdır." diye konuştu.

İngiltere'de yayın yapan bir internet sitesinin pazarlama yöneticisi Becky Brindle, Bodrum'da çok güzel karşılandıklarını anlattı.

İngilizlerin Bodrum'a gelmesi için çok büyük katkılar yapacaklarını belirten Brindle, "Bodrum'un tanıtımını sağlayıp buraya daha çok insanın gelmesini sağlayacağız." dedi.

Brindle, gazetecilerin terör olaylarıyla ilgili sorduğu bir soruya ise "İngiltere'de izliyoruz. Türkiye'de terör saldırısı olduğu söyleniyor. Fakat olayın olduğu yer burada çok uzak. O yüzden Bodrum çok güvenli ve güzel bir yer. Biz bunu değiştirmeye çalışacağız." yanıtını verdi.

İngiliz grubun, Antik Myndos kapısı, Gümbet yel değirmenleri ile antik taş ocakları başta olmak üzere, tarihi ve turistik yerlerini ziyaret edecekleri öğrenildi.

İngiliz gazeteci ve yazarlar Bodrum'da

İngiliz gazeteci ve yazarlar Bodrum'da

HABERE YORUM KAT