1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Irak'ta Sadr yanlılarının parlamento binasına girmesi
Irak'ta Sadr yanlılarının parlamento binasına girmesi

Irak'ta Sadr yanlılarının parlamento binasına girmesi

Irak Başbakanı İbadi, Irak parlamentosunu basan Şii lider Sadr yanlılarına, daha önce eylem yaptıkları bölgeye çekilmeleri çağrısı yaptı

A+A-

BAĞDAT (AA) - Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Irak parlamentosunu basan Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı göstericilere, daha önce eylem yaptıkları bölgeye geri dönmeleri çağrısı yaptı.

İbadi'nin ofisinden yapılan açıklamada, "Bağdat'ın güvenlik durumu emniyet güçlerinin kontrol altındadır" ifadelerini kullanarak, göstericilerden daha önce eylem yaptıkları bölgeye dönmelerini istedi.

İbadi, eylemcilerden istikrar ve barışçıl gösteri kurallarına uymalarını, kamu kurum ve kuruluşların mallarına zarar vermemeleri talep etti.

Irak'ta Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı çok sayıda gösterici, hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'yi ihlal ederek parlamento binasına girmiş ve içerideki eşyalara zarar vermişti. Oturumların gerçekleştiği salona girip, vekillerin koltuklarında oturan eylemciler "Seni (Sadr) tehdit edenler nerede, Yeşil Bölge'ye girdik" sloganı atmıştı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT