1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İran-ABD ilişkileri
İran-ABD ilişkileri

İran-ABD ilişkileri

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Hacızade:- "Siyasi alanda olduğu gibi askeri alanda da iki taraf arasında İran-Irak savaşından bugüne kadar bir iletişim hattı var. Hattın o tarafında ABD savunması, bu tarafında da silahlı kuvvetler b

A+A-

TAHRAN (AA) - İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, İran ve ABD arasında askeri alanda bir "iletişim hattı" olduğunu söyledi.

Fars Haber Ajansında yer alan haberde, İran'ın Kum kentindeki Masumiye Medresesi'nde konuşan Hacızade, "Siyasi alanda olduğu gibi askeri alanda da iki taraf arasında İran-Irak savaşından bugüne kadar bir iletişim hattı var. Hattın o tarafında Amerikan savunması, bu tarafında da silahlı kuvvetler bulunuyor." dedi.

Hacızade konuşmasında nükleer anlaşma, yaptırımların kaldırılması ve ABD yönetiminin el koyduğu 2 milyar dolar gibi konularda ilerleme kaydedilmesi için siyasi alanda iletişimin sürdüğünü dile getirerek benzer bir iletişim hattının askeri alanda da olduğunu belirtti.

İran'ın ABD ile ilişkileri ve Batı ülkeleriyle yaptığı onlarca milyar dolarlık anlaşmalar, muhafazakarlarla reformcuları karşı karşıya getiriyor. Özellikle Washington'la ilişkiler muhafazakarların karşı çıktığı ve inkar ettiği bir konu olmuştur.
HABERE YORUM KAT