1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'İş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatının asli unsurudur'
'İş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatının asli unsurudur'

'İş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatının asli unsurudur'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, "İş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatının asli unsurudur." ifadelerini kullandı

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatının asli unsuru olduğunu vurguladı.

Bakan Soylu, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, AK Parti hükümetleri döneminde iş sağlığı ve güvenliği konusuna büyük önem verildiğini belirterek, bu kapsamda ilk olarak 2003'de İşçi Sağlığı Daire Başkanlığının, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne dönüştürüldüğünü anımsattı.

-"Toplumdaki eğitim ve bilinci arttırmak zorundayız"


İş ve meslek kazalarının toplumlara yüklediği maddi ve manevi maliyetin boyutunun çoğu zaman görünenden daha ağır olduğuna dikkati çeken Soylu, "Bir çalışanın sistemden bir iş kazası neticesinde çekilmesi sadece iş kaybına değil, bilgi ve tecrübe kaybına da yol açmakta, bakmakla yükümlü olduğu kimseler açısından da sosyal dengeyi sarsıcı etkilere yol açmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Soylu, her şeyin ötesinde insan hayatının, başlı başına kutsal olduğunu, onu herhangi bir tedbirsizliğe ve ihmale kurban veremeyeceklerini belirterek, "İşte bu yüzden, iş sağlığı ve güvenliği bilincini arttırmak, bu konuda gerekli yasal adımları atmak, toplumdaki eğitim ve bilinç düzeyini arttırmak zorundayız. İş kazalarının en aza indiği, insanların huzur ve güven içinde üretim yapabildikleri bir iş hayatına ulaşmak adına ortaya koyduğumuz bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT