1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İŞKUR "iş gücü piyasasını" araştırıyor
İŞKUR "iş gücü piyasasını" araştırıyor

İŞKUR "iş gücü piyasasını" araştırıyor

İŞKUR, Türkiye genelinde iş yerlerini ziyaret ederek iş gücü piyasasının talep yapısı ile beklentilere ilişkin "İş Gücü Piyasası Araştırması" yapıyor

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde iş yerlerini ziyaret ederek, iş gücü piyasasının talep yapısı ve beklentilere ilişkin "İş Gücü Piyasası Araştırması" yürütüyor.

İŞKUR Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, tüm illerde 8 Nisan'da başlayan araştırma 6 Mayıs'ta tamamlanacak. Araştırma kapsamında hangi ilde, hangi meslekte iş gücüne ihtiyaç duyulduğu tespit ediliyor. Ayrıca, iş gücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan iş gücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler, teminde güçlük çekme nedenleri ile 2017 ortasında iş gücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derleniyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre istihdam politikaları oluşturulacak. Türkiye genelinde ve il düzeyinde iş gücü piyasaları arz ve talep yönüyle ele alınarak iş gücü piyasasının yapısı ile ihtiyaçlar belirlenecek.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT