1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler
İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler

İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Kolombiya, Ekvador ve Meksika devlet başkanları sosyal medyadan yayınladıkları mesajlarla saldırıyı kınadı

A+A-

BOGOTA (AA) - Latin Amerika ülkeleri Kolombiya, Ekvador ve Meksika'nın devlet başkanları, İspanya'nın Barcelona kentini hedef alan terör saldırısına tepki gösterdi.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ve Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto sosyal medya hesaplarından paylaştıkları mesajlarda, Barcelona'yı kana bulayan terör eylemlerini kınadı.

Santos, "korkak saldırı" nitelemesini kullandığı mesajında, şiddetin her türüne karşı olduklarını vurguladı ve İspanya halkıyla dayanışma gösterdiklerini ifade etti.

Moreno da açıklamasında, "Barcelonalı kardeşlerimizle derin dayanışma içindeyiz." ifadesine yer verdi.

Barcelona'daki kurbanların ailelerine başsağlığı dileyen Nieto ise ülkesinin, terörizmin her türlüsünü reddettiğini belirtti.

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kaldırıma çıkarak kalabalığın arasına dalması sonucu 13 kişi ölmüş, 100 kişi yaralanmıştı. Saldırgan kaçmış, olayı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

Barcelona'nın yaklaşık 200 kilometre güneyinde Alcanar kentinde bir evdeki patlamada ise bir kişi ölmüş, polis bu olayın Barcelona saldırısıyla ilgili olduğunu açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT