1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İstanbul'da 1 Mayıs
İstanbul'da 1 Mayıs

İstanbul'da 1 Mayıs

İstanbul'da kutlamaların yapılacağı Bakırköy pazar alanına, arama noktasından geçmeden girmek isteyen HDP'gruba müdahale edildi

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy pazar alanına, arama noktalarından geçmeden girmek isteyen ve ellerinden yasa dışı pankartlarla flamaların bulunduğu HDP'li gruba müdahale edildi.

Kutlamaların yapılacağı alana sendika ve konfederasyonlarla beraber İsmail Erez Caddesi'nden ulaşan HDP'li grup, arama noktalarının bulunduğu sokağa kadar ilerledi.

Burada arama noktasından geçmeden alana girmek isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Polisin tüm uyarılarına rağmen arama noktasından geçmeden alana girmek isteyen ve ellerinde yasa dışı poster, pankart ve flamaların bulunduğu gruba müdahale edildi.

Müdahale sonrasında grup içerisinde bulunan bazı kişiler gözaltına alınırken, çıkan gerginlikte de bir kişi yaralandı. Yaralı, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Müdahalenin ardından HDP eski milletvekili Sebahat Tuncel, polisle görüştü. Görüşmenin ardından arama noktasından geçen katılımcılar alana alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT