1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İşte FETÖ’nün 14 Ağustos işaretleri
İşte FETÖ’nün 14 Ağustos işaretleri

İşte FETÖ’nün 14 Ağustos işaretleri

15 Temmuz’daki darbe girişimlerinin milletin dik duruşu ile kısa sürede bertaraf edilmesi ile hain emellerine ulaşamayan FETÖ’cüler 14 Ağustos için yeni bir girişim mi planlıyor? Doğru mu Komplo Teorisi mi? İşte bu yöndeki işaretler…

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarıyla püskürtülürken, örgütün bu tarihe yıllar öncesinden işaret ettiği ve yoğun bir şekilde hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Başta teröristbaşı Fethullah Gülen olmak üzere FETÖ mensupları ve örgütün yayın organları, sık sık 15 Temmuz tarihine dikkati çeken ifadeler kullanmış olduğu gün yüzüne çıktı.

ff.jpg

"20 GÜNLÜK KULUÇKA"

Örgütün elebaşı Gülen, açık bir şekilde örgüt mensuplarına 'sabredin' talimatı verdi. Mesajında 'kuluçka' örneği kullanan Gülen, "Ne kadar ağır gelirsen gelsin dişini sık ve sabret. Beklentilerin karşısında kuluçkada yumurtaların 20 gün çevrildiği gibi sabret" dedi. Gülen'in işaret ettiği tarih aralığına dair bir detay ise dikkatlerden kaçmadı. FETÖ'nün yeni talimatıyla muhtemel bir girişime dair günün de belirlenmiş olabileceği düşünülüyor. Bu kapsamda örgüt mensuplarının satır aralarında işaret ettiği 14 Ağustos tarihi her şeyi açıklıyor.

tweet.jpgtweet-2.jpg

14 AĞUSTOS TWEETLERİ

Başbakanlık Uzmanı olarak görev yapan ve FETÖ'ye bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Akif Mustafa Koçyiğit adına açılan Twitter hesabı üzerinden paylaşılmış olan son tweette dikkati çeken bir tarihe işaret edildi. Ardından FETÖ’nün kapatılan üniversitelerinden Mevlana Üniversitesi adına atılan twetlerde 14 Ağustos mesajları ve tehditleri vardı.

 

TABLOLARDAKİ MESAJ

Şimdi bu darbe iddiaları yeni bir tablo eklendi. Fethullah Gülen son röportajında arkadaki tablolar dikkat çekti. Bu tablolarda yer alan şekiller dikkatle incelendiğinde 14 Ağustos tarihinin işaret ettiği iddia edildi. İşte o tablo!

14-001.jpg

14 AĞUSTOS'TA NE OLMUŞTU?

FETÖ'nün 15 Temmuz sonrası başlattığı yeni girişime dair dikkati çeken 14 Ağustos tarihine bakıldığında önemli bir detay ortaya çıkıyor. 2001'de kurulan AK Parti'nin kuruluş tarihinin 14 Ağustos olduğu biliniyor.

HABERE YORUM KAT