1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İzin almaları halinde KKTC ve Gürcistan'a gidebilecek
İzin almaları halinde KKTC ve Gürcistan'a gidebilecek

İzin almaları halinde KKTC ve Gürcistan'a gidebilecek

FETÖ darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirlerinde yapılan değişiklikle hususi (yeşil) pasaport sahibi devlet memurları, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı almaları halinde KKTC ile Gürcistan'a gidebilecek.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirleri kapsamınde bugün yapılan değişiklerle hususi (yeşil) pasaport sahibi devlet memurları, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı almaları halinde KKTC ile Gürcistan'a seyahat edebilecek.

Alınan bilgiye göre, darbe girişiminin sonrasında hususi pasaportlu vatandaşların yurt dışına çıkabilmesine yönelik düzenlemelerde bazı değişikliklere gidildi.

Daha önce KKTC ve Gürcistan'a seyahat etmelerine hiçbir şartta izin verilmeyen devlet memurlarına, bugünden itibaren bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı almaları halinde seyahat etme imkanı sağlandı.

Öte yandan hususi pasaport sahibi emekli emniyet mensuplarının da yapılan düzenlemeyle yurt dışına çıkmalarına izin verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT