1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Jandarma'dan huzurevine Anneler Günü ziyareti
Jandarma'dan huzurevine Anneler Günü ziyareti

Jandarma'dan huzurevine Anneler Günü ziyareti

Mersin'de askerler, Anneler Günü dolayısıyla huzurevi sakinlerini ziyaret edip, karanfil ve gül dağıttı

A+A-

MERSİN (AA) - Mersin'de Toroslar İlçe Jandarma Komutanlığında görevli askerler, Anneler Günü dolayısıyla huzurevini ziyaret ederek, yaşlılara karanfil ve gül hediye etti.

Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı Toroslar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mahmut Eryiğit ve beraberindeki 5 asker, Yardım ve İyilik Vakfı Toroslar Huzurevi'ni ziyaret etti.

Burada yaşlıların odalarını tek tek gezip Anneler Günü'nü kutlayan askerler, yaşlılarla sohbet edip karanfil ve gül hediye ettiler.

Yaşlıların ellerini öpüp sıkıntılarını dinleyen Eryiğit, sık sık ziyaretlerine geleceği sözünü verdi. Karşılarında üniformalı askerleri gören yaşlılar da büyük bir mutluluk ve heyecan yaşayarak, askerlere sarılıp görevlerinde başarı diledi.

Huzurevinde kalan Sebahat Genç, yatalak hasta olduğunu, askerleri karşısında görünce çok sevindiğini söyledi.

Yine aynı huzurevinde 17 yıldır kalan Hatice Yükseloğul da odasında misafir ettiği askerlerle sohbet ederek şeker ikram etti.

Yükseloğul, dua edip hatıra fotoğrafı çektirdiği askerleri sık sık ziyaretine beklediğini söyledi. Toroslar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri daha sonra huzurevinin bahçesinde yaşlılarla sohbet etti.

HABERE YORUM KAT