1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması sonuçlandı
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması sonuçlandı

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması sonuçlandı

İSTANBUL (AA) - Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 10.'sunu düzenlediği, sadece kadınların katıldığı "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 10.'sunu düzenlediği, sadece kadınların katıldığı "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, AA muhabirine yaptığına açıklamada, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmasını Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu yıl 10.'su düzenlenen ve sadece kadınların katıldığı yarışmanın bireysel emekliliğin ilk başladığı döneme rastladığını belirten Erkan, "O dönem kadınlarla özel bir emeklilik planlaması yaptık. Artık bireysel emekliliğin 6 milyon katılımcısı var ve bunun yüzde 42'sinin kadın olduğunu görüyoruz." dedi.

Bu yıl bin 629 kadının yarışmaya başvurduğunu, 10 yılda yarışmaya katılanların sayısının 11 bini bulduğunu ifade eden Erkan, "Başvuruların arasından jüri üyelerimiz ilk 3'ünü seçti. Birinciliği Nimet Gönenç Çınaroğlu'nun 'Toz Duman' ismini verdiği fotoğrafı, ikinciliği Ümmü Kandilcioğlu'nun 'Gemide Aşk' ismini verdiği fotoğrafı ve üçüncülüğü ise Dilek Uyar'ın 'Zaman Makinesi' isimli fotoğrafı aldı. Sergilenmeye değer ise 38 fotoğraf seçildi." diye konuştu.

Fotoğrafları kitaplaştırdıklarını dile getiren Erkan, hayata dair fotoğrafları önemsediklerini ve birçok fotoğrafın cep telefonuyla çekildiğini aktardı.

Öte yandan yarışmanın bu yılki seçici kurulunda Güler Ertan, İzzet Keribar, Nihal Kafalı, Haluk Çobanoğlu ve Nihan Güney yer aldı.

Bu yıl dereceye giren, mansiyon alan ve sergilenmeye hak kazanan eserler, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki sergi alanında 5 Haziran tarihine kadar fotoğraf severler tarafından ziyaret edilebilecek.

HABERE YORUM KAT