1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kalkınma Bakanı Elvan:
Kalkınma Bakanı Elvan:

Kalkınma Bakanı Elvan:

"Bu terör örgütleri taşeron olarak kullanılıyor. Bunları kullananlara karşı da mücadelelerimiz sürecek. Bu terör örgütlerinin inlerine giriyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar, o terör örgütlerini ve teröristleri yok etmek için mücadelemizi yoğun bir şekilde

A+A-

MERSİN (AA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bu terör örgütleri taşeron olarak kullanılıyor. Bunları kullananlara karşı da mücadelelerimiz sürecek. Bu terör örgütlerinin inlerine giriyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar, o terör örgütlerini ve teröristleri yok etmek için mücadelemizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz." dedi.

Elvan, Mersin'deki programı kapsamında Vali Ali İhsan Su ile Silifke ilçesinin bin 400 rakımındaki Kırobası Yaylası'nı ziyaret etti.

Uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlarla tek tek tokalaşan Elvan, bir parkta yaptığı konuşmasında, Türkiye'deki yaylaların eşinin ve benzerinin bulunmadığını aktardı.

Elvan, Yörük kültürünün Anadolu'yu yaşatmaya devam ettiğine işaret ederek, "Sizler nasıl bizim kültürümüze, değerlerimize sahip çıkıyorsanız, bize düşen de bunları korumaktır. Biz değerlerimizle bugün ayaktayız. Asla değerlerimizi kaybetmemeliyiz, geçmişimizi unutmamalıyız. Geçmişimizle gurur duymalıyız." ifadesini kullandı.

İlçeye daha önce yaptığı ziyarette sözünü verdiği Silifke-Kırobası yolunun güzelleştirildiğini, 57 kilometrelik yolun da asfaltlandığını belirten Elvan, Karaman'a kadar ulaşılabilir yol yapıldığını, eksik kalan 7 kilometrelik bir kesimin asfaltlama çalışmasına ise bayramdan sonra başlanacağını bildirdi.

- "Terörün kökünü kurutacağız"

Bakan Elvan, terörle mücadele çalışmalarına da değinerek, PKK, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere birçok terör örgütüne yönelik çalışmaların amansız devam ettiğini vurguladı.

Terörün kökünü, vatandaşların desteğiyle kurutacaklarına dikkati çeken Elvan, "Bu terör örgütleri taşeron olarak kullanılıyor. Bunları kullananlara karşı da mücadelelerimiz sürecek. Bu terör örgütlerinin inlerine giriyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar, o terör örgütlerini ve teröristleri yok etmek için mücadelemizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Allah'ın izniyle onların kökünü de sizlerin güçlü desteğiyle hep birlikte kurutacağız." dedi.

Elvan, terörle mücadelenin yanı sıra ülkenin önünü kesmek isteyenlere karşı da mücadeleler verildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, diğer taraftan ülkemizin büyümesinden, güçlenmesinden rahatsız olanlara karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Bununla birlikte ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve büyümesi için de olağan gücümüzle, geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bizim gücümüzü kırmak isteyenlere, büyümemizi engellemek isteyenlere sesleniyorum, büyümemizi ve güçlenmemizi asla engelleyemeyeceksiniz. Bu millet burada oldukça, vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven insanlar oldukça bu ülke güçlenmeye ve büyümeye devam edecektir."

Vatandaşın efendisi değil, hizmetkarı olduklarına işaret eden Elvan, hizmetlerin aralıksız devam edeceğini dile getirdi.

- Mersin'in 28 farklı noktasında yol çalışması

Bakan Elvan, Mersin'i bir ulaşım şehri yapmak için de çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzce, kentin 28 farklı noktasında yol yapım çalışmaları yürütüyoruz. Hangi ilçeye, beldeye giderseniz gidin, çalışmaları göreceksiniz. Son 1,5 yılda sadece Karayolları Genel Müdürlüğünce yapılan yol ihale tutarları 2 milyar lirayı aştı." ifadesini kullandı.

Mersin ile Antalya'yı birbirine bağlayan Akdeniz Sahilyolu Projesi'nde de bugüne kadar 10 adet tünelin açıldığını, diğerlerinde de çalışmaların sürdüğüne değinen Elvan, bu ayın sonunda da bir tünel ile viyadüğün daha açılışının gerçekleştirileceğini kaydetti.

Elvan, yayladaki programının ardından Uzuncaburç Antik Kenti'ni de gezerek, kazı alanını inceledi.

HABERE YORUM KAT