1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Yılmaz:- "Maalesef küresel ve bölgesel güç ve çıkar mücadelelerinin aracı haline gelmiş bir takım örgütsel yapılar, insanımıza hayatı zehir ediyor. Bunu da insanımız yaşayarak görüyor ve teröre hiçbir şekilde destek vermiyor""Terör ailelerimizin yaşamları

A+A-

BİNGÖL (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Maalesef küresel ve bölgesel güç ve çıkar mücadelelerinin aracı haline gelmiş bir takım örgütsel yapılar, insanımıza hayatı zehir ediyor. Bunu da insanımız yaşayarak görüyor ve teröre hiçbir şekilde destek vermiyor." dedi.

Genç'te yapımı tamamlanan İlçe Kültür Merkezinin açılışını yapan Yılmaz, ardından burada kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katıldı.

Yılmaz, terör hadiselerinin yol açtığı en büyük kaybın elbette can kaybı ve insana verdiği zararlar olduğunu ancak bunun yanı sıra sosyal ve ekonomik hayata da büyük zararlar verdiğini bildirdi.

Huzur ve güven ortamının önemine işaret eden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Emniyetin olmadığı bir yerde sosyal hayat büyük bir darbe yer. Huzurun tam olarak sağlanmadığı bir ortamda sosyal hayatın rahatlıkla düştüğünü söyleyebiliriz. Diğer taraftan emniyetin olmadığı bir ortamda ekonominin ciddi bir darbe yediğini ve başta istihdam olmak üzere bunun bütün toplumu etkilediğini söyleyebiliriz. Biz, terör olsa da kamu yatırımlarına bir şekilde devam ediyoruz. Endişelendiğim konu, özel sektör yatırımlarının sekteye uğramasıdır."

Bakan Yılmaz, terörün, yoksulluk çeken insanların daha müreffeh bir hayata geçişine engel olduğunu vurgulayarak, turizm, tarım, ve sanayi başta olmak üzere tüm sektörlerin terörden olumsuz etkilendiğini aktardı.

-"İnsanımız terörü istemiyor"

"Terör ailelerimizin yaşamlarını kısıtlıyor, gençlerimizin istihdam alanlarını daraltıyor ve onların geleceklerini karartıyor" diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bütün bunları dikkate aldığınızda terör en büyük zararı bu bölgede yaşayan insanlarımıza veriyor. Uluslararası bağlantılar ve özellikle Ortadoğu’da son yıllarda yaşanılan hadiselerin bizde yaşanılan terörün bağlantılarını iyi hesaplamamız lazım. Maalesef küresel ve bölgesel güç ve çıkar mücadelelerinin aracı haline gelmiş bir takım örgütsel yapılar, insanımıza hayatı zehir ediyor. Bunu da insanımız yaşayarak görüyor ve teröre hiçbir şekilde destek vermiyor. Şırnak, Mardin ve Sur’da da her tarafta artık insanımız terörü istemiyor. Terörün zararlarını yaşayarak görüyorlar."

Yılmaz, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğine dikkati çekerek, diğer taraftan da halka hizmet etmeye ve vatandaşın her türlü mağduriyetini gidermeye, yaralarını sarmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT