1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Kapadokya'nın İncisi Aksaray" tanıtım toplantısı
"Kapadokya'nın İncisi Aksaray" tanıtım toplantısı

"Kapadokya'nın İncisi Aksaray" tanıtım toplantısı

AKSARAY (AA) - Aksaray Valiliği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından düzenlenen "Kapadokya’nın İncisi Aksaray" konulu tanıtım toplantısının...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Valiliği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından düzenlenen "Kapadokya’nın İncisi Aksaray" konulu tanıtım toplantısının ikincisi Aksaray'da yapıldı.

İlki 30 Mart 2016 tarihinde TÜRSAB Genel Merkezinde gerçekleştirilen "Kapadokya’nın İncisi Aksaray" konulu tanıtım toplantısının ikincisi İstanbul'dan gelen TURSAB Kültür Turizm Komitesi üyeleri, seyahat acentaları ve Aksaray'daki turizm kuruluşlarının katılımıyla Aksaray'da gerçekleştirildi.

Aksaray'ın tarihi ve kültürel değerlerini yerinde inceleyen TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeleri ve seyahat acenteleri daha sonra Vali Şeref Ataklı'nın da katıldığı Aksaray'daki turizm işletmecileri ile yapılan değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ataklı, Aksaray'ın ülkemiz turizmi içerisinde değerlendirmeye alınabilecek çok önemli bir alan olduğunu, zengin turizm değerleriyle Aksaray'ın Kapadokya içerisinde de dikkat çeken bir şehir olduğunu vurguladı.

TURSAB Kültür ve Turizm Komitesi Başkanı Erdal Çeri ise 8 bin acentenin kayıtlı olduğu TURSAB'ın Türkiye'deki turizmi yüzde 90 yönlendiren en önemli kuruluşlardan olduğunu söyledi.

İstanbul'da yapılan toplantının ardından 1 ay gibi kısa bir sürede Kültür Komitesinin Aksaray’a gelerek bölgede inceleme bulunduğunu hatırlatan Çeri, "Aksaray'ı 25-30 yıl önce şöyle tanıdık; Kapadokyayı geçerken yol üstünde durulması gereken çay içilmesi, el yüz yıkanması gereken bir durak. Ihlara’yı dahi Nevşehir bağlantılı anlattık. Bölgeye gelen misafirlere Nevşehir, Avanos, Ürgüp merkezli olarak Kapadokyayı anlatıyoruz. Aslında Kapadokya Aksaray, Niğde Kayseri büyük üçgenini almak gerekiyor. Ancak bunu bir türlü yapamıyoruz. Bunun için ne lazımdı. Konaklama yerleri, turizmle ilgili altyapının olması lazımdı. Bu zamana kadar Aksaray’da bu unsurla yeterli değildi ancak 2 gündür gezdiğimiz Aksaray’ı daha iyi anlamış ve tanımış olduk. Doğu-Batı, Güzey-Güney arasında bütün aksların arasında olan Aksaray turizmi içine sindirmeli, herkes 'altyapımızı eğitimimizi, sistemimizi buna yönelik kurmak istiyoruz' demeli. Turist çok şey ister buna hazır olunmalı." dedi.

"Kapadokya'nın İncisi Aksaray" tanıtım toplantısı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT