Karaca: '19 Mayıs, ülkemizde kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür'

Karaca: '19 Mayıs, ülkemizde kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür'

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak, 19 Mayıs’ın ülkemizde kurtuluş ateşinin yakıldığı bir gün olduğu söyledi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak, 19 Mayıs’ın ülkemizde kurtuluş ateşinin yakıldığı bir gün olduğu söyledi.

Seyit Karaca yayımladığı kutlama mesajında Türk gençliğine güvenlerinin tam olduğunu belirterek, “19 Mayıs 1919 milletimiz için Türk kurtuluş savaşının başladığı, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür. Aydınlık bir geleceğe inancı tam olan bir milletin zorlu mücadelesi ile bu savaş kazanılmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize emanet ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 103. yıldönümünü kutlamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Ülkemizin gençleri Atamızın bıraktığı mirası onun ışığıyla ilelebet sonsuza kadar devam ettirecektir. Yarınlarımıza sahip çıkacak, ülkemizi ileriye taşıyacaktır. Deva Partisi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güvenimiz tamdır. Yeter ki onların heyecan ve enerjileri ellerinden alınmasın. Deva Partisi olarak, gençlerimizin ülkemizin en değerli varlıkları olduğuna inanıyoruz. Gençlik sadece gelecek değil, aynı zamanda bugündür. Gençliğin dinamizmi ve gücü, hayal ettiğimiz özgür, adil ve demokratik Türkiye’nin güvencesidir. Ülkemizin devası olarak, gençlerimizin özgüveni yüksek, geleceğini yurt dışında aramayan, aksine önlerindeki yıllara güvenle bakan, algıları açık, dünyayla entegre olmuş ve üretken bireyler olmaları temel amacımızdır. Bundan dolayı da partimizin iktidarında, gençlerimizin kendilerini geliştirmesi ve gerçekleştirmesi için önlerindeki tüm engelleri kaldırarak, başta eğitim olmak üzere her alanda fırsat eşitliğini ve özgürlüklerini garanti altına alacağız. Sanat, spor, bilim gibi alanlarda, gençlerimiz arasındaki etkileşim ve bağlarını arttıracak sivil toplum çabalarını, çalışma gruplarını ve projeleri destekleyerek, toplumsal güven ve birliği güçlendireceğiz. Bunun yanında spor eğitimi, sporun ve sporcuların teşviki, spor kültürünün yerleştirilmesi, spor alt yapısının geliştirilmesi, spor yönetim süreçlerinin iyileştirilmesi ve engelli bireylerin spora yönlendirilmesi konularında ilerleme sağlamak da öncelikli hedeflerimizdendir. Ülkemiz ve gençlerimiz için bu gün çok önemli bir gündür. Bu duygu ve düşünceyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygı ile anıyor, geleceğimizi ve Cumhuriyet’imizi emanet edeceğimiz gençlerimizi sevgi ile kucaklıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.