Karatay Belediye Meclisi'nden Azerbaycan'a tam destek

Karatay Belediye Meclisi'nden Azerbaycan'a tam destek

Karatay Belediyesi Meclisi, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırı düzenlemesi ve Azerbaycan'ın savaş ilan etmesi dolayısıyla kardeş ülke Azerbaycan’a tam destek verdi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ermenistan’ın saldırılarının asla kabul edilemez olduğunu belirterek kardeş ülke Azerbaycan’ın her zaman yanında olduklarının altını çizdi. 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca başkanlığında toplanan Karatay Belediye Meclisi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yaptığı saldırıları kınamak ve Azerbaycan’ın yanında olduklarını göstermek amacıyla bir bildiri yayımladı.  


Karatay Belediyesi hizmet binasına Türk Bayrağı’mızın yanına Azerbaycan bayrağının da asılırken, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca tarafından okunan açıklamada da kardeş ülke Azerbaycan’a olan dayanışma ve destek net bir şekilde ortaya konmuş oldu. 


Başkan Hasan Kılca; ortak tarih, inanç ve irade üzerinden inşa edilen “tek millet iki devlet” kimliğinin yalnızca Ermenistan’a karşı değil, söz konusu sarsılmaz dostluk ile kardeşliği kendisi için risk gören tüm ülkelere karşı da en büyük güç olarak gördüklerini belirtti. 


SEVİNÇLERİ SEVİNCİMİZ, KEDERLERİ KEDERİMİZDİR
Hasan Kılca’nın açıklaması şu şekilde: “Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarındaki işgali ve işgal ettiği topraklarda Azeri kardeşlerimize yönelik yaptığı soykırım ile işkence halen hafızalarımızdadır. Yukarı Karabağ’ı 30 yılı yakın bir süredir işgali altında tutan Ermenistan’ın, Azerbaycan topraklarına yaptığı son saldırısının başka amaç ve hedefler peşinde olduğu ise apaçık ortadadır. Ermenistan’ın yaptığı saldırılar asla kabul edilemez. Azerbaycan hepimizin vatanıdır. Kalplerimiz, Azerbaycanlı kardeşlerimizle her zaman birlikte atar. Sevinçleri sevincimiz, kederleri kederimizdir. Merhum Bahtiyar Vahapzade’nin de ifade ettiği gibi; “Bir ananın iki oğlu, bir ağacın iki kolu, o da ulu, bu da ulu, Azerbaycan, Türkiye. Birdir bizim her halimiz, sevincimiz – melâlimiz. Bayraklarda hilâlimiz Azerbaycan – Türkiye…”


YAŞASIN TÜRKİYE – AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ!
Ermenistan’ın çeyrek asırdan fazla bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi yönünde çağrı yapan Kılca, “Anavatanımızdan ayrı tutmadığımız can Azerbaycan’a her zaman olduğu gibi, bu haklı davasında da kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Vatanları uğruna can veren tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor;  kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Yaşasın Türkiye-Azerbaycan kardeşliği!” ifadelerini kullandı.

k4s.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.