1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karatay'da "Hıdrellez" coşkusu
Karatay'da "Hıdrellez" coşkusu

Karatay'da "Hıdrellez" coşkusu

Anadolu'da "Baharın habercisi" olarak kabul edilen Hıdırellez, Karatay’da coşkuyla kutlandı. Başkan Hançerli, "Bolluğun, bereketin, yeşilin, güneşin simgesi olan bu Hıdırellez gününde, hepinizin evine, yurduna güzelliklerin uğramasını diliyorum" dedi

A+A-

 

Karatay Belediyesi'nin Çumra Apa Barajı’nda düzenlediği Hıdrellez pikniğinde yaklaşık 350 kişi bir araya geldi. Düzenlenen Hıdrellez pikniğine Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve eşi Neriman Hançerli, Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sardoğan,  Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclis Üyeleri, Karatay Halk Eğitim Merkezi Öğretmen ve kursiyerleri katıldı. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Apa Barajında düzenlenen piknik alanına uğrayarak kursiyerlerle sohbet etti. Hıdırellez Bayramı dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Geleneklerimize sahip çıkıp, nostaljik günlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

karatay-(1).jpg

 

Başkan Hançerli, "Baharın gelişini; hepimize bolluk, bereket ve huzur getirmesi dilekleriyle, birlik ve beraberlik içinde kutladık. Bolluğun, bereketin, yeşilin, güneşin simgesi olan bu Hıdırellez gününde, hepinizin evine, yerine, yurduna güzelliklerin uğramasını diliyorum" ifadelerine yer verdi. Karatay Belediyesi olarak kursiyerlerin sosyal aktivitelere katılmalarını önemsediklerini aktaran Başkan Hançerli, Halk Eğitim kursiyerlerine eğitimin yanında sosyal ve kültürel bakımdan destek olmaya çalıştıklarını belirtirken, amaçlarının kursiyerlerin aldıkları eğitimin yanı sıra, hem üreten bir kesim hem de sosyal yaşantı faktörünü de benimsetmek olduğunu vurguladı. Düzenlenen Hıdrellez pikniğinde Karatay Belediyesince mangal ikramı yapılırken, kursiyerler doyasıya eğlendi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT