Karatay’da Yatırımlar Hız Kesmiyor! İki Sosyal Tesisin Temeli Atıldı

Karatay’da Yatırımlar Hız Kesmiyor! İki Sosyal Tesisin Temeli Atıldı

Karatay Belediyesi ilçenin yaşam standardını yükselten yatırımlarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda Yağlıbayat ve Akörenkışla Mahallelerine kazandırılacak olan iki sosyal tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Karatay Belediyesi ilçenin yaşam standardını yükselten yatırımlarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda Yağlıbayat ve Akörenkışla Mahallelerine kazandırılacak olan iki sosyal tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Akörenkışla Mahallesi’nde gerçekleştirilen temel atma törenine Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkan Vekili Yusuf Yöreli, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Karatay ilçesi mülki erkanı, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri ve Muhtarlar katıldı.

Karatay Belediyesi tarafından vatandaşlardan gelen talep üzerine yapımına başlanan her iki tesis vatandaşlar için önemli bir sosyal çekim merkezi olacak. 

Yağlıbayat ve Akörenkışla Mahallelerine yapılacak olan Sosyal Tesislerde Çok Amaçlı Salonlar, Muhtarlık Ofisi ve İşyerleri bulunacak. Sosyal ve ticari faaliyetlerde hizmet verecek olan tesisler 1 milyon 340 bin TL’ye mal olacak.

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç önce Yağlıbayat Mahallesine kazandırılacak olan sosyal tesisin inşaat çalışmalarını inceleyerek Muhtarlık ofisinde muhtar ve bölge sakinleriyle buluştu. Ardından ise temel atma programının gerçekleştirileceği Akörenkışla Mahallesi’ne geçti.

KARATAY’A HER HAFTA BİR YATIRIM MÜJDESİ VERECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çok amaçlı olarak hizmet vermesine yönelik tasarlanan sosyal tesislerin bölgenin önemli bir merkezi haline gelmesini hedeflediklerini belirterek, sosyal tesislerin içerisinde iş merkezleri, çok amaçlı salonlar ve muhtarlık ofisi olacağını söyledi.

Her hafta ya bir tesis açılışı ya da temel atma programı yapacaklarının müjdesini veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Yağlıbayat ve Akörenkışla Mahallelerine kazandırdıkları sosyal tesislerin bölgeye yeni bir soluk getireceğini dile getirdi.

 Karatay Belediyesi’nin sosyal hayatın her alanında ihtiyaç duyulan hizmetleri götürmek için çalıştığını ifade eden Başkan Kılca; “1 milyon 340 bin TL’ye mal olacak olan ve 457 metrekarelik inşaat alanında gerçekleştirilen iki sosyal tesisimiz mahalle halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. Yağlıbayat Mahallemize ve Akörenkışla Mahallemize kazandıracağımız sosyal tesislerimizde Muhtarlık Ofisi, Çok Amaçlı Salon, İş Yerleri yer alacak. Bu tesislerimizin mahallelerimizin gözde merkezleri haline gelmesini arzuluyoruz” dedi.

DUR DURAK BİLMEDEN İLÇEMİZİ GÜZEL BİR GELECEĞE TAŞIYORUZ

İnsan odaklı hizmetler için ortak akıl ile Karatay’a hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Hasan Kılca; “Hemşerilerimizin hizmetlerimizden memnun oldukları görmek bizi daha fazla hizmet üretmeye ve çalışmaya teşvik ediyor. Bu motivasyon ve enerjiyle dur durak bilmeden ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Sahada özverili ve gayretle çalışan çalışkan ekibimiz var, ben bu vesileyle hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçemize yaptığımız tüm yatırımlarımızda belediye meclisi üyelerimizle, muhtarlarımızla, ilçe başkanımız ve teşkilatımızla, mahalle başkanlarımız ve mahalle sakinlerimizle birlikte hareket ediyoruz. Bu doğrultuda da mahallelerimizin tamamını daha güzel bir geleceğe hep birlikte taşıyoruz. Bunu yaparken de Karatay’ımızın tamamına ve hiçbir ayrım gözetmeksizin mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmeye gayret ediyoruz. Çünkü her bir mahallemiz ve her bir vatandaşımız bizim için kıymetlidir” açıklamalarında bulundu.

SOSYAL TESİSLER SOSYAL VE EKONOMİK HAYATA KATKI SUNACAK

Yağlıbayat ve Akörenkışla Mahallelerine kazandırılacak olan Sosyal Tesislerin Mahallelerin sosyal ve ekonomik hayatlarına önemli katkılar sağlayacağını belirten Hasan Kılca, iki tesisin birlik ve beraberlik ile ortaya çıkan bir saha çalışmasının ürünü olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Temelini attığımız her iki sosyal tesisimizi de en kısa zamanda tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bugünden yaptığımız tüm bu hizmetlerin geleceğe dönük olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Yağlıbayat ve Akörenkışla mahallerimizin sosyal ve ekonomik hayatına önemli bir katkı sağlayacak bu yatırımlarımızın şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.”

KARATAY BELEDİYESİ HER HAFTA YENİ YATIRIMLARLA BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR

Karatay Belediyesi’nin birçok alanda Karatay’ın yaşam standardını yükselten hizmetler sunduğunu söyleyen Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar; “Karatay Belediyemiz pandemiye rağmen her hafta bir açılış ya da temel atma yaparak önemli başarılara imza atıyor. Başkanımız ilçede yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için büyük bir çaba içerisinde ve güzel işler yapıyor. Yapılan hizmetlerle Karatay’ın tüm mahalleleri eşit şekilde gelişiyor. Bu yatırımlar vatandaşların merkeze uzak mahallelerde kalıp buralardaki üretime ve gelenekselliğe katkı sağlaması açısından oldukça önemli. Bu güzel Sosyal Tesisler ile birlikte Karatay Belediyemiz tarafından yapılan ve yapımı devam eden diğer tüm tesislerin ve yatırımların Konya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

GÖNÜL BİRLİĞİYLE KARATAY’IMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise “Başkanımız seçimlerden önce ne söz verdiyse şimdi teker teker hepsini hayata geçiriyor. İki sosyal tesisin tamamlanmasında emeği geçen ve yoğun bir çaba harcayan belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Tesislerimizin mahallelerimize hayırlı olmasını, sosyal ve ticari hayata katkı sağlamasını temenni ederim. Hep birlikte şehrimizin ve ilçemizin ihtiyaçlarını karşılama adına el ve gönül birliğiyle hareket ediyoruz. Bizler AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı olarak Belediyemizle birlikte omuz omuza, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.