1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. KARNE HEDİYELERİNİN YENİ GÖZDESİ ZEKA OYUNLARI
KARNE HEDİYELERİNİN YENİ GÖZDESİ ZEKA OYUNLARI

KARNE HEDİYELERİNİN YENİ GÖZDESİ ZEKA OYUNLARI

Öğrencilerin yaz tatiline girmesine az bir süre kala, karneler için alternatif hediyeler de velilerin ilgisini çekmeye başladı

A+A-

 Öğrencilerin yaz tatiline girmesine az bir süre kala, karneler için alternatif hediyeler de velilerin ilgisini çekmeye başladı. 
Okulların kapanmasına az bir süre kala, velilerin karne hediyesi arayışı başladı. Teknolojik ürünlerin zararlarından yakınan veliler ise, hediye arayışına zeka oyunlarını da ekledi. Eskişehir Zeka ve Akıl Oyunları mağazasının Halkla İlişkiler Müdürü İlke Çelen, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasına az bir süre kala velileri de tatlı bir heyecanın sardığını anlattı. Velilerin faydalı hediyelere yönelmesinin gerektiğini aktaran Çelen, "Yoğun bir eğitim öğretim yılını geride bırakan öğrencilerimiz 17 Haziran'da başarılarının meyvesi olan karnelerini alacaklar. Her öğrenci için her yılın karnesi unutulmazdır. Öğretmenlerimizin başarı dilekleri eşliğinde alınan karneler en güzel anılarımız olarak kalır hep. Çocuklar için unutulmaz olan bu anların duygularına aileler de katılır. Karnesini alıp eve gelen öğrencinin başarı duygusuna tüm aile eşlik eder. Büyüklerimizin tebrikleri çocuklarımızın bir yıllık yorgunluğunu bir an da götürüverir. Her karne sonrasında bir gelenek daha vardır ki, o da karne hediyesi vermektir. Her çocuk bunu bekler. Bayramlar da harçlık beklemek gibidir. Aileler çocuklarına başarılarından dolayı teşekkürü, hediyelerle yaparlar. Bu da çocukları son derece mutlu eden bir durum" dedi.

"ÇOCUĞA VERİLEN KARNE HEDİYELERİ ÇOK ÖNEMLİ"
Atatürk caddesi üzerinde bulunan mağazasında Zeka ve Akıl Oyunlarının velileri ve öğrencileri beklediğini ifade eden İlke Çelen konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
"Zeka ve Akıl Oyunları olarak biz de her karne öncesi tatlı bir yoğunluk yaşarız. Anne babalarımız heyecanla hangi zeka oyununu alacağına karar vermeye çalışır. Mutlaka hediye paketi olsun diye de tembihleniriz. İçine genellikle başarılarını tebrik eden, daim olmasını isteyen iyi dilekleri de yazarız. Kimi ailemiz çocuğuna olan sevgisini de yazar hediyelerin içine. Karnesindeki başarının o büyük ama gururlu ağırlığıyla eve gelen öğrenci hediyeleri görünce kesinlikle 'Yorgunluğuma değdi' der. Başarıyı ödüllendirmek, başarının devamlılığını sağlayan en büyük unsurlardandır. Bu yüzden karne sonrasında çocuklara verilen hediyeler son derece önemli. Öğrenci, bir sonraki yıla daha şimdiden motive olur. Başarılı olmanın keyfini çıkaran öğrenci, bu keyfin devamlılığı için gelecek yıl daha fazla çalışma arzusu duyar. Zeka oyunları olarak biz de hem bu mutlu gününde ailelerimizin ve öğrencilerimizin mutluluğuna ortak olmaya hem de alacakları anlamlı bir zeka oyununa alternatifler sunmaya çalışıyoruz. Eskişehir’in ilk ve tek Zeka Oyunları mağazası olarak öğrencilerimizin hepsini başarılarından dolayı tebrik eder, yaz tatiline bir zeka oyunuyla girmelerini tavsiye ederiz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT