Kayseri Barosu'ndan Duygulandıran Paylaşım

Kayseri Barosu'ndan Duygulandıran Paylaşım

KAYSERİ (AA) - Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonunca, "5 Nisan Avukatlar Günü" dolayısıyla paylaşılan 49 yıllık mektup ilgi gördü. Kayseri Barosu...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonunca, "5 Nisan Avukatlar Günü" dolayısıyla paylaşılan 49 yıllık mektup ilgi gördü.

Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonunun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ettiği yemine sadık kalan, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranan tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü kutlanarak, 9 Ağustos 1971'de, Kayseri'de cezaevinde yatan biri tarafından Kayseri Baro Başkanlığı'na gönderilen mektup paylaşıldı.

Mektupta, şu ifadelere yer verildi:

"Aslen Urfa'nın Siverek kazasından olup 4 senedir bi gayri hakkın hapiste bulunmaktayım. Fakir olmam hasebiyle hal ve vaziyetim, bir avukat tutmama dahi imkan vermedi. O kadar ki dört senedir elim koynumda kaldı. Mahkemede halimi açıkça ifade edecek lisanım da yoktur. Beşeriyetin hukuklarını kanun karşısında yılmadan müdafaa ve masum ve mazlum vatandaşları mahkeme karşısında savunmayı meslek ittihaz eden siz sayın baro başkanından davama Allah rızası için meccanen bakabilecek bir avukat tahsis edilmesi hususunun emir ve müsaadelerinize arz ve istirham ederim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.