1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kayseri'de hamilelik okulunda eğitimler devam ediyor
Kayseri'de hamilelik okulunda eğitimler devam ediyor

Kayseri'de hamilelik okulunda eğitimler devam ediyor

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesinde hizmet veren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesinde hizmet veren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından daha sağlıklı bir toplum için başlatılan hamilelik okulunda eğitimler sürüyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mart ayında Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi Erciyes Salonu'nda başlayan eğitimlerin ikincisine 100 anne adayı katıldı.

Hamilelik Okulu Projesinde ikinci konu başlığı olan "Biz bir aileyiz" konusuna anne adaylarının yanı sıra baba adayları da katıldı.

Katılımcılara Uzman Sosyolog-Aile Danışmanı Nuriye Tutucu ile Aile Danışmanı Gönül Nart tarafından bilgiler verildi.

Eğitimde, doğum ile tanışıldığında duyguların davranışlara nasıl dönüştüğü ve beklenilen bebeğin aileye katıldığı süreç ele alındı. Bebeğin aileye uyum sürecinde tensel temasın önemine de vurgu yapılan eğitimde, annelerin doğum sonrası lohusalık sürecinde yaşadıkları annelik hüznünün nedeni ve sonuçları hakkında da bilgilendirildi.

HABERE YORUM KAT