Keçiören'de Toplu Açılış Töreni

Keçiören'de Toplu Açılış Töreni

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (3)- "(CHP) Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki parti ile yaptılar. Nereden mi biliyoruz? Kandil'deki terör baronlarının yaptığı açıklamalardan biliyoruz"- "(CHP'nin İş Bankası hisseleri) Gazi'ye uygu

ANKARA (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(CHP) Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki parti ile yaptılar. Nereden mi biliyoruz? Kandil'deki terör baronlarının yaptığı açıklamalardan biliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören Belediyesince yapımı tamamlanan tesislerin açılış törenindeki konuşmasında, Türkiye'nin pek çok sıkıntısının, sorununun olabileceğini, bunların en başında gelenlerinden birinin CHP sorunu olduğunu ifade etti.

Tek parti CHP'sinin bu ülkeye maliyetinin çok büyük olduğunu, aradan geçen zamana rağmen o dönemin yanlışlarının faturalarının ödenmeye devam edildiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ankara'nın dili olsa da bu süreci anlatsa, Keçiören'in dili olsa da şahit olduğu ihanetleri anlatsa. Daha acısı CHP'nin hala aynı kafada gidiyor olması, hatta bundan da iftihar duymasıdır. Baktık ki dün, CHP'nin başındaki zat çıkmış yine bir sürü zırvayla milletimizin kafasını karıştırmaya çalışıyor. CHP'nin ittifak yaptığı partileri sayıyor ama asıl büyük ittifak içinde olduğu partiyi ve onun arkasındaki örgütü, bölücü terör örgütünü gizliyor. Halbuki asıl büyük ittifakı bölücü terör örgütün güdümündeki partiyle yaptılar. Nereden mi biliyoruz? Kandil'deki terör baronlarının yaptığı açıklamalardan biliyoruz. Bu zat, çözüm üretmekten bahsediyor. Halbuki hem Türkiye'nin hem de yapılan tartışmalardan anlıyoruz ki partisinin çözmesi gereken en büyük sorun kendisi olmuş, haberi yok."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü konuşmasına atıfta bulunan Erdoğan, "Türkiye'nin tefecilere teslim edildiğinden söz ediyor, dünyadaki en büyük tefeci IMF'dir. Peki bu ülkede IMF ile ilk anlaşmayı kim yapmıştır? CHP yapmıştır." dedi.

Erdoğan, CHP'nin, IMF ile en büyük çaplı anlaşmayı yaptığını, Türkiye'yi IMF kapılarında süründürdüğünü dile getirerek, Türkiye'yi IMF cenderesinden AK Parti iktidarının kurtardığını söyledi.

İktidara geldiklerinde IMF'ye olan borcun 23,5 milyar dolar olduğunu hatırlatan Erdoğan, dünyanın en büyük yatırımlarının gerçekleştirildiğini, bu borcun ödendiğini ve 2013'ün Mayıs ayında IMF defterinin kapatıldığını kaydetti.

Erdoğan, "Şu anda bizim IMF ile herhangi bir işimiz yok. Onlar bizden borç istediler. CHP'lilerin söylediklerine bakacak olursak şayet ülke yönetimini ele geçirirlerse ilk yapacakları iş Türkiye'yi yeniden IMF'ye teslim etmek olacak." diye konuştu.

- CHP'nin İş Bankası hisseleri

CHP'nin dünyada, Atatürk'ün mirasını amacı dışında kullanmakta ısrar ederek banka hissedarı tek parti olma sıfatı taşıdığını vurgulayan Erdoğan, "Nedir? CHP, İş Bankası'nın yüzde 28,5 gibi ortağıdır. Böyle bir şey yok." dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne diyor, 'Biz oradan para almıyoruz ki.' Dört tane yönetim kurulu üyen var, o üyelerin orada ne yapıyor belli değil. Ama onu da Gazi'ye uygun olarak atacağız adımları ve bu hisseyi Hazineye er veya geç devredeceğiz. Konu CHP olunca demokrasilerde asla yeri olmayan parti banka ilişkisine bile kılıf bulanlar ülkemizin IMF teslimini de alkışla karşılayacaktır. Böyle bir durumda bırakınız sebze meyve fiyatlarındaki yükselişi, Türkiye'nin tüm sanayisini, ticaretini, tarımını, ihracatını çökertecek adımlar ardı ardına gelecektir. Ülke olarak bunların hepsini de geçmişte yaşadık."

Savunma sanayisini hedeflerine uygun şekilde büyüttüklerine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde savunma sanayisinin yüzde 20 olduğunu şimdi ise bu oranın yüzde 65-70'e çıkardıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun Tank Palet Fabrikası ile ilgili yalan yanlış şeyler söylediğini aktaran Erdoğan, "Arifiye'deki Palet Fabrikasını bizim satmamızdan bahsediyor. Üstelik de yabancılara satmamızdan bahsediyor. Eline diline dursun be. Böyle bir satış söz konusu değil. Sadece Katar ve Türk ortaklığı 50-50 olmak üzere buranın işletmesini 25 yıllığına biz bu oluşuma devrettik. Bu oluşum buraya yaklaşık 40-50 milyon dolar da yatırım yapacak devlet bunu yürütemiyorsa. Burada daha başarılı adımlar atmamız gerekiyorsa biz bu adımları atarız." diye konuştu.

"Tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan" sözlerini alandakilere tekrarlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bunu başardığımızda zaten gerisi kolay" dedi.

Seçime kısa bir süre kaldığını hatırlatarak alandakilerden yoğun bir çalışma isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim günü sandıklara da sahip çıkılmasını istedi.

Erdoğan, daha sonra Keçiören ilçesindeki yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

- Notlar

Kalaba Meydanı'ndaki açılış törenine, Ankara'nın çeşitli bölgelerinden gelen vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış için meydana kurulan platformdan vatandaşlara seslendi.

Türk bayrakları ile donatılan meydana Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları asıldı.

Açılış töreninde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da birer konuşma yaptı.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile AK Parti milletvekilleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından Keçiören Belediyesi Başkanlığını ziyaret ederek devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

(Bitti)Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.