1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kilolarından kurtulan imamın hayatı değişti
Kilolarından kurtulan imamın hayatı değişti

Kilolarından kurtulan imamın hayatı değişti

Hatay'da tüp mide ameliyatıyla 210 kilodan 120 kiloya düşen imam, hayatını ve mesleğini daha rahat sürdürüyor- İmam Kaklık: - "Daha önceleri namazı oturarak kıldırıyordum, cemaat bundan rahatsızdı. Şimdi namazımı da rahat rahat kılıyorum"- "Şu an üstüme g

A+A-

HATAY (AA) - ERDAL TÜRKOĞLU - Hatay'da aşırı kiloları yüzünden görevini yapamaz hale gelen ve geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası 210 kilodan 120 kiloya düşen imam Yusuf Kaklık, hayatını artık daha rahat sürdürüyor.

Yayladağı ilçesine bağlı Karaköse Mahallesi'ndeki camide 9 yıldır imamlık yapan 2 çocuk babası Kaklık, kilolu günlerindeki sıkıntıları geride bırakıp yeni bir hayata "merhaba" demenin mutluluğunu yaşıyor.

Geçmişte yaşadığı sıkıntıları unutmak isteyen Kaklık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kilo sorunlarının küçük yaştan itibaren ortaya çıktığını ancak son 5 yılda kilolarında ciddi artış olduğunu söyledi.

Fazla kiloların kendisini son derece rahatsız etmeye başladığını aktaran Kaklık, "Sosyal aktivitem bitmişti. Çocuklarımla ilgilenemez, görevimi yapamaz oldum. İnsanlar beni dışlamaya ve benden uzaklaşmaya başlamıştı. Bunlarla beraber yüksek tansiyon, uyku apnesi ve kolestrol gibi hastalıklara yakalandım. Normal hayat benim için bitmişti." dedi.

- "Otobüsten indirildim"

Eviyle görev yaptığı caminin arası 200 metre olmasına rağmen 5 defa dinlenerek 15 dakikada ancak gittiğini anlatan Kaklık, şöyle konuştu:

"Bir defasında otobüsle eşimin Antalya'daki ailesini ziyarete gitmek istedim. Uyurken çok ses çıkardığım ve etrafı rahatsız ettiğim için yolda indirilmek zorunda kaldım. Bu beni ve ailemi çok etkiledi. Çocuklarım ödevleriyle ilgili soru sorduğunda uyku sorunum nedeniyle cevaplayamıyordum. Benden artık kopmuşlardı. Onlarla oynayamıyor, hiç kimseye misafirliğe gidemiyordum. Bu beni çok üzüyordu. Anneme bile 3 yıl hiç gidemedim. Üzerime elbise bulamadığımdan şalvar diktiriyordum. İnsanların içerisine çıkmaya bile utanır olmuştum."

Yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle 6 ay önce ameliyat olmaya karar verdiğini belirten Kaklık, İskenderun ilçesinde başarılı bir tüp mide ameliyatı geçirdiğini dile getirdi.

Kaklık, ameliyat sonrası aradan geçen 5 aylık sürede 90 kilo vererek 120 kiloya indiğini ve bu sayede normal hayata döndüğünü ifade etti.

- ''Şimdi hiçbir sorunum kalmadı''

Bugünlerini hayal bile edemediğine değinen Kaklık, şöyle devam etti:

"Şu an üzerime elbise bulabiliyorum. Oğlumun derslerine yardımcı oluyorum. Onu okula götürebiliyorum. Yakınlarımı ziyarete rahat rahat gidebiliyorum. Arabalara artık sığıyorum. Daha önceleri namazı oturarak kıldırıyordum, cemaat bundan rahatsızdı. Şimdi namazımı da rahat rahat kılıyorum. Allah'a şükür kiloların verdiği rahatsızlıklardan da kurtuldum. Şimdi hiçbir sorunum kalmadı."

Yaşadığı zorluklarda kendisine adeta bir bebek gibi bakan annesi, eşi ile doktoruna çok teşekkür eden Kaklık, "Allah onlardan razı olsun, onlar olmasaydı belki de bu hale gelemezdim." dedi.

HABERE YORUM KAT