1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kırıkkale'de çiftçilere 126 damızlık koç dağıtıldı
Kırıkkale'de çiftçilere 126 damızlık koç dağıtıldı

Kırıkkale'de çiftçilere 126 damızlık koç dağıtıldı

KIRIKKALE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü "Hayvancılığı Geliştirme Projesi" kapsamında çiftçilere 126 damızlık koç dağıttı.İl...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü "Hayvancılığı Geliştirme Projesi" kapsamında çiftçilere 126 damızlık koç dağıttı.

İl Müdürlüğündeki dağıtım törenine katılan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, yaptığı konuşmada, Kırıkkale'nin arazisinde sadece yüzde 8'lik kısımda sulu tarım yapıldığını söyledi.

Türkiye'nin kalkınmasının tarım ve hayvancılıktan geçtiğini vurgulayan Öztürk, bu dağıtılan koçların hayvancılığın geliştirilmesi açısından çok önemli olduğunu anlattı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş da proje kapsamında yetiştiricilere 126 damızlık koç dağıtacaklarını ifade etti.

Küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla 2009-2015 yıllarında toplam 509 koç ve 30 teke dağıtımı yapıldığına dikkati çeken Kırbaş, şunları kaydetti:

"Hayvancılığı Geliştirme Projesi sayesinde Kırıkkale'de koyun ırklarımızın et, süt, yapağı verim ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Projeden yararlanan üreticilerimizin gelir seviyelerinin yükselmesi yanında ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş olacağız. Toplam 204 bin 260 liralık bütçeyle birlik üyesi yetiştiricilerimize 126 damızlık koç dağıtacağız. Hayırlı uğurlu olsun."

Konuşmaların ardından küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine teşvik etmek amacıyla kuzu, oğlak ve koyun yarışması düzenlendi.

Program üreticiler 126 damızlık koçun dağıtılmasıyla son buldu.

HABERE YORUM KAT