1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kırklareli'de "Dünya Saati" Hareketine Destek
Kırklareli'de "Dünya Saati" Hareketine Destek

Kırklareli'de "Dünya Saati" Hareketine Destek

Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin benzeri olarak inşa ettirilen Atatürk Evi ile Ali Rıza Efendi Kültür Evi'nin ışıkları 1 saat kapalı kalacak

A+A-

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Belediyesince Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin benzeri olarak inşa ettirilen Atatürk Evi ile Ali Rıza Efendi Kültür Evi'nin ışıkları, Doğal Hayatı Koruma Vakfının (WWF) Dünya Saati hareketine destek için kapatıldı.

Küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun talimatıyla kentin ilk yerleşim yeri olan Yayla Mahallesindeki Atatürk Evi ile Ali Rıza Efendi Kültür Evi'nin ışıkları söndürüldü.

Kesimoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20.30 ile 21.30 saatleri arasında Atatürk Evi ve Ali Rıza Efendi Kültür Evi'nin ışıklarının 1 saat süreyle kapalı kalacağını söyledi.

Dünya Saati hareketine destek verdiklerini belirten Kesimoğlu, "Kırklareli halkı her zaman bu tür etkinliklerin destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu sene de halkımızla birlikte Dünya Saati uygulamasına destek verdik" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT