KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Konya’ya gelecek

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Konya’ya gelecek
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına katılmak üzere Konya'ya gelecek.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına katılmak için Konya'ya gelecek. 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'nınn açılşına TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, TOBB Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile şehir içi ve şehir dışından çok sayıda önemli isim katılacak.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından düzenlenen 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına katılmak üzere Konya'ya geliyor.

KSO Başkanı Mustafa Büyükeğen, 23 Kasım'da açılışı yapılacak ve 3 gün sürecek 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarının açılışına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile şehir içinden ve şehir dışından çok sayıda ismin katılacağını söyledi. Programa Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi beklediklerini ifade eden Büyükeğen, Almanya, Hindistan, Pakistan, Sudan, Yemen gibi 14 farklı ülkeden heyetin de 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarını ziyaret etmek üzere Konya'da olacağını belirtti. 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarında Aselsan, TUSAŞ, Roketsan, STM, BMC, BMC Power, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) gibi 100'ün üzerinde firma ve kurumun stant açacağını kaydeden Büyükeğen, yoğun bir katılım beklediklerinin altını çizerek, savunma sanayi ile çalışan, çalışma kabiliyeti veya çalışma isteği olan, sektöre ilgi duyan herkesi büyük buluşmaya davet etti.

TÜRK SAVUNMA SANAYİİNİN KONYA'NIN EKOSİSTEMDEKİ YERİ KONUŞULACAK

Program kapsamında ayrıca 23 Kasım Perşembe günü, Türk Savunma Sanayiinin Geleceği ve Konya'nın Ekosistemdeki Yeri konulu panel gerçekleştirilecek. BMC Power Genel Müdürü Mustafa Kaval'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Nuh Yılmaz, STM Genel Müdür Yardımcısı Yakup Arslan, TUSAŞ Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özkan Altay, ROKETSAN Satınalma Direktörü Adil Sezengöz bilgilendirmelerde bulunacak. Programın ikinci günü de savunma sanayi ana sanayi firmaları tarafından çeşitli sunumlar gerçekleştirilecek.

7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına katılmak isteyen ziyaretçiler, http://savunma.kso.org.tr/ adresinden kayıt yaptırabiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.