Konya Büyükşehir Belediyesi'nin  Hayvansal Üretime destekleri devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Hayvansal Üretime destekleri devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık desteklemeleri kapsamında Konyalı üreticiye Macar Fiği tohumu desteğinin ardından şimdi de yonca tohumu desteğinde bulunuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte tarımı ve hayvancılığı destekleme ve geliştirme çalışmalarını artırarak sürdürdüklerini ifade ederek, bu kapsamda Konya genelinde on binlerce çiftçiye katkı sağlayamaya devam ettiklerini belirtti.

ÜRETMEK SİZDEN DESTEK BÜYÜKŞEHİR'DEN

“Üretmek Sizden Destek Büyükşehir’den” sloganıyla her zaman üreticinin yanında olduklarını kaydeden Başkan Altay, “Eylül ayında 23 ilçedeki 130 mahallede çiftçilerimize verdiğimiz 100 bin kilo Macar Fiği tohumu desteğinden sonra şimdi de hayvansal üretimin en önemli girdilerinden olan ve kaba yem olarak kullanılan yoncanın üretiminin artırılması amacıyla yonca tohumu desteklemesi yapıyoruz. En az 5 dekar, en fazla 20 dekar araziler için verdiğimiz desteklemeden 31 ilçemizdeki çiftçimiz faydalanabiliyor. Üreticilerimizi yüzde 50 hibeli ve 30 Kasım’a kadar başvuruları devam edecek olan destekten faydalanmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MÜRAACATLAR 30 KASIMA KADAR

Macar Fiği tohumunun ardından kaba yem konusundaki ikinci destek olan yonca tohumu desteklemesi için müracaat dilekçeleri 30 Kasım’a kadar Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilçe belediyelerine teslim edilebilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru dilekçesine www.konya.bel.tr/tarim adresinden ulaşılabiliyor.

tohum.jpg

MÜRACAAT ŞARTLARI VE İSTENEN BELGELER

-Müracaat sahibi 18 yaşını doldurmuş ve Konya'da ikamet ediyor olmalı.

- Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi

- Yonca desteklemesi en az 5 dekar en fazla 20 dekar için verilecektir.

- Müracaat Dilekçenizi Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkanlıklarına teslim edebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.