‘Konya İHH Arama Kurtarma’ya Bakan Soylu'dan Teşekkür

‘Konya İHH Arama Kurtarma’ya Bakan Soylu'dan Teşekkür

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen depremde üstün gayretlerinden ötürü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından İHH Konya Arama Kurtarma görevlilerine teşekkür mektubu gönderildi.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen depremde üstün gayretlerinden ötürü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından İHH Konya Arama Kurtarma görevlilerine teşekkür mektubu gönderildi.Yaşanan deprem hadisesinin hemen akabinde en kısa sürede Konya İHH Arama Kurtarma Afet Koordinasyon Merkezinde toplanan İHH Arama Kurtarma görevlileri, hızlı bir şekilde hazırlanıp afet bölgesine ilk ulaşan ekip olmuşlardı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Afet bölgesinde gösterdikleri üstün gayret ve özveriden ötürü İçişleri Bakanı Soylu İHH Arama Kurtarma görevlilerine teşekkür mektubu gönderdi, mektupta Sayın Soylu; "Tarih boyunca karşılaştığımız her zorlukta olduğu gibi, 24 Ocak 2020 günü Elazığ ve Malatya illerinde yıkımlara sebep olan deprem afeti sonrasında milletçe ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, yaşadığımız acıyı hafifletmenin ötesinde geleceğe dair umutlarımızı da takviye etmiştir. Afet sonrası arama, kurtarma, tahliye, ilkyardım, iaşe gibi hizmetlerde sizin ve arkadaşlarınızın göstermiş olduğu beceri, fedakarlık ve gayret, her türlü takdirin üzerindedir. Gerçek karşılığını ancak Cenab-ı Allah'ın verebileceği, Aziz Milletimizin dualarına ve iltifatlarına mazhar olan bu gayretlerinizden dolayı sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyor, size ve kıymetli ailenize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum" ifadelerine yer verdi. İHH Konya Şube Başkanı Op. Dr. Hasan Hüseyin Uysal, “Aziz milletimizin duaları ve iltifatları, desteklerinin yanında Sayın Bakanımızın Takdirleri bizi ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.