Konya'da Dijital Gösterim Merkezi ilgi görüyor

Konya'da Dijital Gösterim Merkezi ilgi görüyor

İletişim Başkanlığınca aralarında Konya’nın da bulunduğu 7 ilde kurulan Dijital Gösterim Merkezleri ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Konya’da iş dünyasının temsilcileri Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret ederek, ileri teknoloji ürünü görselleri izledi. Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti. 360 derece görsel deneyim alanı, hologram teknolojisi ve 3 boyutlu görselleri izleyen Oda Başkanları, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrrahman Fidancı’dan bilgi aldı.

MİLLİ ÜRETİM VE TEKNOLOJİK YATIRIMLAR GENÇLERİMİZE ANLATILMALI

Dijital Gösterim Merkezi projesinin Konya’da da bulunmasının memnuniyet verici olduğunu dile getiren “İnsanların çalışma temposu ve günün yoğunluğu içerisinde devletimizin yapmış olduğu hizmetlerden ve kazanımlardan pek haberdar olamıyor. Ülkemizin yedi şehrinde yürütülen bu faaliyetin Konya’mızda da yapılması çok güzel ve anlamlı. Tarihimizin dönüm noktalarından, ecdadımızın kazandığı şanlı zaferler ve bu toprakların ödediği bedellerden bugüne ve geleceğe panorama sunan gösterimlerin yapıldığı Dijital Gösterim Merkezini özellikle gençlerimizin ziyaret etmesini tavsiye ederim. Bu çalışma tarihimizin, kültürel zenginliklerimizin, ülkemizin son dönemde milli üretim ve teknolojide aldığı yolun anlatılması, geleceğe aktarılması bakımından kıymetli bir proje olmuş. Dijital Gösterim Merkezi’nde sunulan görseller vatandaşlarımızın bilgi sahibi olması açısından bu eksikliği tamamlıyor. Yakın tarihimiz ile ilgili görsellere de yer verilmesini arzu ediyoruz. İletişim Başkanlığına, Prof. Dr. Fahrettin Altun’a bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.