1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya'da intihar girişimi
Konya'da intihar girişimi

Konya'da intihar girişimi

Konya’da eşi tarafından terk edilen kişi girdiği bunalım sonucu inşaat halindeki binanın 9. katına çıkarak intihar girişiminde bulundu

A+A-

Konya’da kendisini terk eden eşinin eve geri dönmemesi üzerine girdiği bunalım sonucu inşaat halindeki binanın 9. katına çıkarak intihar girişiminde bulunan kişi, polisin uzun uğraşları sonucu ikna edilerek aşağıya indirildi.
Olay, merkez Selçuklu ilçesi Şeker Mahallesi Şeref Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, iki yıldır evli olan Tahsin K., bir süredir sorun yaşadığı eşinin evi terk ederek babasının evine gitmesi üzerine bunalıma girdi. Eşinin evine bir türlü dönmemesi üzerine alkol alıp inşaat halindeki binanın 9. katına çıkan Tahsin K., binanın köşesine oturup ayaklarını aşağıya sarkıtınca vatandaşlar tarafından fark edildi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, Tahsin K.’yı aşağıya indiremeyince ambulansa ve itfaiyeye haber verdi. Adrese gelen ambulans hazır bekletilirken, itfaiye ekipleri de hava yastığını aşarak beklemeye başladı. Bu sırada aşağıda bekleyen polis ekipleri cep telefonuyla ulaştığı Tahsin K.’yı ikna etmek için uzun süre çaba harcadı. Tahsin K.’nın eşini de arayarak olay yerine gelmesini isteyen polis ekipleri, olumsuz yanıt alınca olay yerine Tahsin K.'nın dayısını çağırdı. Polisler, Tahsin K.’nin dayısıyla birlikte cep telefonuyla uzun süre Tahsin K.’yı ikna etmek için uğraş verdi. Telefonla konuşurken sürekli gözyaşı döken Tahsin K., önce yanlarına gelmelerine karşı çıktığı polislerin yukarıya çıkmasına izin verdi. Bu kez polislerle yüz yüze konuşmaya başlayan Tahsin K., bir süre sonra ikna olarak bulunduğu yerden kalkıp intihar girişimini sonlandırdı. Polisler tarafından aşağıya indirilen Tahsin K., olay yerinde hazır bekleyen ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü. Bu sırada çevrede toplanan çok sayıda vatandaş ve çocuk, intihar girişimini meraklı gözlerle takip etti.
Hastaneye götürülen Tahsin K.’nın bir süredir işsiz olduğu ve yeni bir iş kurmak için eşinin eve gelmesini beklediği öne sürüldü.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT