Konya'da izolasyona uymayanlar öğrenci yurduna yerleştirilecek

Konya'da izolasyona uymayanlar öğrenci yurduna yerleştirilecek

Konya Valisi Vahdettin Özkan, koronavirüs tanısı konan yada temaslı olan kişilerin izolasyon kurallarına uymama durumunda Konya’da Şems Tebriz-i öğrenci yurduna yerleştirileceklerini söyledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Covid-19 tanısı konan ya da bu kişilerle temaslı oldukları için izolasyon süreçlerini evde geçirmeleri gereken vatandaşlardan izolasyon koşullarına uymayanların Konya’da Şems Tebriz-i öğrenci yurduna yerleştirileceklerini söyledi. Toplum sağlığını hiçe sayarak vatandaşların hayatını tehlikeye atan kişilere adli işlem uygulanacağını da açıklayan Vali Özkan bu anlamda denetimlerin artırılacağını da vurgulayarak uyarılarda bulundu.

HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINDI

Şems Tebriz-i öğrenci yurdunda ilgili kurumların her türlü önlemi aldıklarını ve yurdun hazır hale getirildiğini ifade eden Vali Özkan,  pandemi kurallarını ihlal ederek toplum içine çıkan kişilerin bundan sonra kolluk kuvvetleri tarafından yurda getirileceğini belirtti. Vali Özkan açıklamasında izolasyon süresi boyunca ziyaretçi kabul edilmeyeceğinin de altını çizdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.