İlçeye gelerek 10 gündür 4 farklı okulda mesai yapan karikatürist Mehmet Duru, Kovid-19 sürecinde kapalı olan Hüyük merkez ve bağlı dış mahallelerindeki ilkokul hizmet binalarının iç ve dış duvarlarına grafiti çizdi.
Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 1](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_1.jpg)
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 2](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_2.jpg)
Kaymakam Cüneyt Demirkol, yaptığı açıklamada, "Fırçasının ustalığını okullarımızın duvarlarında gözler önüne seren değerli karikatürist Duru ile çalışmalara destek olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 3](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_3.jpg)
Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de canlı ve neşeli bir ortamın çocukların davranışları ve vücut sağlığını olumlu etkileyeceğini belirterek, şunları kaydetti:
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 4](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_4.jpg)
"Günlerinin büyük bölümünü bu okul binalarında geçiren öğrencilerimizin okula bakış açısını değiştirerek, kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissetmelerini sağlamak amacıyla, koronavirüs önlemleri kapsamında şu anda kapalı olan ilkokulların iç ve dış duvarlarında grafiti çalışması yaptırdık. Öğrencilerimize, online eğitimleri sona erip yeniden okul binalarına döndüklerinde güzel bir sürpriz hazırlamak istedik."
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 5](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_5.jpg)
Orman yangınlarına karşı dikkatli olunmasına yönelik mesajların yer aldığı çizimlerin yanı sıra 15 Temmuz darbe girişiminin sembol isimlerinden şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir, Atatürk ve Türk bayrağı, matematik ve sayılar, Türk halk ozanı Yunus Emre, milli şair Mehmet Akif Ersoy da okul duvarlarında resmedildi.
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 6](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_6.jpg)
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 7](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_7.jpg)
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 8](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_8.jpg)
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 9](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_9.jpg)
![Konya'da okul duvarları karikatürist Mehmet Duru'nun çizimleriyle renklendi 10](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1827_10.jpg)