1. HABERLER

  2. 3.SAYFA

  3. Konya’da Silah Operasyonu
Konya’da Silah Operasyonu

Konya’da Silah Operasyonu

Beyşehir ilçesinde, jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, yasa dışı yolla üretildiği ileri sürülen silahlar ele geçirildi.

A+A-

Beyşehir ilçesinde, jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, yasa dışı yolla üretildiği ileri sürülen 317 tabanca, 154 kısa namlulu olmak üzere toplam 204 pompalı av tüfeği, tabanca yapımında kullanılan çok sayıda parça, düzenek, makine ve ekipman ele geçirildi. 
Edinilen bilgiye göre, Konya İl Jandarma Komutanlığı ve Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçenin Üzümlü mahallesinde yasa dışı ve usulsüz olarak tabanca ve kısa namlulu av tüfeği imal edilerek piyasaya sürüldüğü bilgisi üzerine harekete geçti. Jandarma, yaklaşık 5 ay süren teknik ve fiziki takiplerin sonrasında operasyon için düğmeye bastı. Jandarma ekipleri, değişik tarihlerde 19 eve, merdiven altı tabir edilen atölye, fabrika, iş yeri ve araçlarda yaptığı aramalarda 316 adet 9 mm, 1 adet 7,65 mm çapında olmak üzere toplam 317 yasa dışı üretim tabanca, 154’ü kısa namlulu olmak üzere toplam 204 büyük bölümü pompalı ve değişik modellerde av tüfeği ile çok miktarda tabanca yapımında kullanılan parça, düzenek, makine ve ekipman ele geçirdi. Operasyonda ele geçirilen silahlara ekiplerce el konuldu. 
Olayla ilgili gözaltına alınan 19 şüpheli hakkında 6136 sayılı yasaya muhalefetten yasal işlem başlatıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT