Konya’da uluslararası proje

Konya’da uluslararası proje

Konevi Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde Erasmus+ “Techonology Addiction and Internet Dependency Syndrome (T-AIDS)” Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı Sendromu (2019-TR01-KA229-076936) isimli KA229 projesi İspanya, İtalya, Litvanya, Romanya Portekiz’den g

Toplantıda teknoloji bağımlılığı ana başlığı altında her kurum tarafından sunumlar yapıldı,  problemler tespit edildi, belirlenen problemler doğrultusunda çözüm önerileri geliştirildi. Katılımcıların ülkelerine döndükten okullarında teknoloji bağımlılığı hakkında seminer, eğitim ve uyarıcı afiş çalışmaları yapacakları bilgisi verildi. Ayrıca Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Fatih Büyükbalkan tarafından ‘Teknolojiyi doğru kullanma’ hakkında katılımcılara seminer verildi.  Düzenlenen kültürel geziler ile misafirlere şehrimizi, ülkemizi ve kültürümüzü tanıtma fırsatı yakaladıklarını ifade eden proje koordinatörü Konevi Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Alphan Mat, ”Koordinatörü  olduğumuz proje ile ortaklarımızla birlikte hepimizin ortak sorunu olan Teknoloji Bağımlılığı konusunda ciddi  çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar doğrultusunda öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bilinçlendirme anlamında önemli adımlar atacağız.” dedi.

konyada-uluslararasi-(2).jpeg

Projede Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Ali Özlü ve Oktay Keskin, ilimizdeki farklı okullarında görev yapan Canan Ensarioğlu, Orhan Özyurt, Seda Sur, Suade Anduse ve birçok öğretmen görev alıyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.