Konya’da, 'Kuytul'culara vatandaşlardan tepki

Konya’da, 'Kuytul'culara vatandaşlardan tepki

Konya'da tutuklanan sözde cemaat lideri Alparslan Kuytul adına lokum dağıttılar. Konyalı vatandaşlar 'Kuytul’culara tepki gösterdi.

Adana’da tutuklanan Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul adına cami önünde lokum dağıtan Kuytul taraftarı 3 kişiye vatandaşlar, “Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsiniz. Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin.” diyerek tepki gösterdi.

whatsapp-image-2022-05-13-at-17-52.jpg

whatsapp-image-2022-05-13-at-17-52-32.jpeg

Geçtiğimiz günlerde iş insanı Koray Sarısaçlı isimli vatandaşın kaçırılarak zorla senet imzalatılması ile ilgili davada 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme, işkence' suçlamasıyla gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Alparslan Kuytul taraftarı 3 kişi, Cuma namazı sonrası Mevlana Meydanı’nda bulunan Sultan Selim Camii önünde sözde cemaat lideri Kuytul adına lokum dağıtmak istedi.

whatsapp-image-2022-05-13-at-17-52-32-1.jpeg

Bu sırada camiden çıkan cemaat boyunlarında Kuytul’un fotoğrafının olduğu atkı takan gruba tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Siz Adana’da da böyle yapmadınız mı? Polisimizi kötülemediniz mi? Siz devlete, bu memleketin insanlarına karşı geliyorsunuz. Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsiniz? Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin” diyerek provoke eden gruba tepkisini gösterdi.

whatsapp-image-2022-05-13-at-17-52-33-2.jpeg

Bazı Kuytul taraftarları ise vatandaşlara hakaret ederek fiziki müdahalede bulundu. Bu sırada gelen polis ekipleri tarafları sakinleştirerek bölgeden uzaklaştırdı.

Sözde cemaat lideri Kuytul’un tutuklanması sonrası Kuytul taraftarları Konya’nın belli bölgelerinde gruplaşarak Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi kışkırtmaya çalıştığı ve provoke etmek istediği belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.