Konya'nın ilçelerinde 10 Kasım törenleri yapıldı

Konya'nın ilçelerinde 10 Kasım törenleri yapıldı

Konya’nın ilçelerinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'nci yılı dolayısıyla Konya'nın ilçelerinde de tören düzenlendi.

Yalıhüyük Hükümet Konağının önündeki Atatürk Anıtına, Kaymakam Yasin Şahin ve Belediye Başkanı Hasan Koçer, çelenk sundu.

Saat 09.05'te sirenlerin çalınmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Yalıhüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yalıhüyük Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törene geçildi.

Burada Atatürk'ün hayatı, sevdiği şarkılar ve şiirler okundu, oratoryo gösterileri yapıldı.

YUNAK

Yunak Hükümet Konağı Meydanı'ndaki törende Kaymakam Fatih Kurt ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunululması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, Yunak İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu'nda devam etti.

DEREBUCAK

Derebucak Hükümet Binası önünde düzenlenen törende Kaymakam Hamza Selçuk ve Belediye Başkanı Ahmet Kısa Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saat 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bu esnada bayraklar yarıya çekildi.

BEYŞEHİR

Beyşehir Anıt Meydanındaki törende Atatürk Anıtı'na Kaymakam Yusuf Özdemir ve Belediye Başkanı Adil Bayındır çelenk sundu.

Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bu esnada bayraklar yarıya indirildi.

KARAPINAR

Karapınar'da da Atatürk'ün ölümünün 82. yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Programa Kaymakam Oğuz Cem Murat ve Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Doğanay Başaran, Cumhuriyet Savcısı Yasin Kılıç, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

KULU

Cumhuriyet Meydanındaki törende Atatürk anıtına, Kaymakam Ali Edip Budan ve Belediye Başkanı Murat Ünver çelenk sundu.

Daha sonra İstiklal Marşı okunarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

SEYDİŞEHİR

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu.

Saatlerin 09.05 olmasıyla siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu, göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

Törene Kaymakam Aydın Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca ,Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar kurum amirleri, gaziler, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

BOZKIR

Anıt Meydanındaki törende Kaymakamı Muhammed Akın, Belediye Başkanı Sadettin Saygı çelenk sundu.

Saat 09.05'te saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

HALKAPINAR

Hükumet Konağı Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla göndere çekilen bayrak ve ilçedeki tüm bayraklar yarıya indirildi.

Halkapınar Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve okunan şiirlerle sona erdi.

Programa Halkapınar Kaymakamı Yunus Emre Akpınar, Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

AKŞEHİR

Atatürk Anıtına Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, Kurmay Albay Tolga Yuvalı ve Belediye Başkanı Salih Akkaya çelenk sundu.

Saat 09.05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

aw162123-04.jpg

aw162127-01.jpg

aw162127-03.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.