1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya’nın yüzde 35’i imam hatipli
Konya’nın yüzde 35’i imam hatipli

Konya’nın yüzde 35’i imam hatipli

Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da da imam hatip ortaokullarına ilgi artarak devam ediyor. Konya genelinde imam hatip ortaokulundaki öğrenci sayısı 52 bin 103’e oran da yüzde 35’e yükseldi

A+A-

NORMAL OKULDAN FARKI YOK!

Türkiye genelinde son dönemlerde imam hatip ortaokullarında kayıt noktasında önemli artışlar yaşanıyor. Konya da, Türkiye genelinde imam hatip ortaokuluna öğrenci alımı sayısında ilk sıralarda yer alıyor. Şehir genelinde bulunan ortaokullarda, imam hatipler velilerin önceliğinde. İmam hatip ortaokuluna giden öğrencilerin, normal ortaokul müfredatındaki tüm dersleri aldıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İmam hatip ortaokullarında farklı olarak sadece Arapça dersi var” diye konuştu.

EN YOĞUNU KARATAY 23 NİSAN

Konya genelinde 166 tane İmam Hatip Ortaokulu bulunurken, bu okullarda 52 bin 103 öğrenci öğrenim görüyor. Gürsoy, “Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu bin 829 öğrencisi ile en kalabalık imam hatip ortaokulu olma özelliğine sahip. Bu okulumuzda 24 derslik bulunuyor ve ikili eğitim yapılıyor” dedi. İlginin Konya genelinde bu sene de devam ettiğini ifade eden Gürsoy, “Rakamlara göre imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin tüm ortaokul öğrencilerimize oranı yaklaşık yüzde 35’tir” ifadeleri kullandı. (Derya Demir)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT