1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor Başkanı Kulluk: "Muhakkak başaracağız”
Konyaspor Başkanı Kulluk: "Muhakkak başaracağız”

Konyaspor Başkanı Kulluk: "Muhakkak başaracağız”

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Konyaspor’un 97 yıllık bir çınar olduğunu söylerken, gelecek yıllarda başarıyı hep beraber omuzlayacaklarını söyledi.

A+A-

Konyaspor’un kuruluşunun 97. yılı dolayısıyla bir açıklama yapan başkan Hilmi Kulluk, kulübün kuruluşunda emekleri olanları andı. Kulluk, Konyaspor’un kentin en büyük markası olduğunu belirterek, “Ulu Çınar Konyaspor’umuzun 97. yaş gününü büyük bir gurur, onur ve sevinçle kutluyoruz. İlk başkanımız Süreyya Ege Bey ve arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyoruz. 1922’den bugüne zaman zaman çeşitli badireler atlatılmış olsa da artık bugün geldiğimiz noktada temelleri çok daha sağlam bir spor kulübü hüviyetinde olduğumuzu güçlü ifadelerle söylememiz mümkün. Bu yüzden kulübümüzle camiamızla gurur duyuyoruz. Yüz yıllık tarihimize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Ancak şu unutulmamalı ki; Konyaspor hiçbir zaman sadece bir spor kulübü olmamıştır. Şehrimizin dünyaya açılan en büyük markası olan Konyaspor’umuz bu misyonu ilelebet sürdürmeye kararlıdır” dedi.

ONURLU BİR GÖREV

Yönetim kurulu ve kendisinin onurlu bir görev yaptığını dile getiren Kulluk, emaneti en iyi şekilde taşıyacaklarını vurguladı. Kulluk, Konyaspor ismini Süper Lig’e unutulmayacak bir şekilde kazımak istediklerini belirterek, “Bu onurlu görevi yönetim kurulu arkadaşlarımızla devraldığımız günden beri tek düsturumuz almaktan çok vermek ve bize emanet edilen bu kulübü layık olduğu yere taşıma gayreti olmuştur. Dün ve bugün yaptıklarımızın tamamı kısa vadede Süper Lig’in zirvelerinde yer almak ve “Konyaspor Gerçeğini” hafızalara silinmeyecek bir şekilde kazımak üzerinedir” diye konuştu.

BERABER KAZANACAĞIZ

Konyaspor’un başarıya çok uzak olmadığına dikkat çeken Kulluk, şehrin beraber ve aynı yöne bakarak başarıyı yakalayacağını söyledi. Kulluk, tek nefes mücadele etmek gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: “100. yaş günümüzü kutlamaya artık çok az kaldı. Bu nedenle çok daha güçlü bir Konyaspor için, içeride ve dışarıda her platformda enerjimizi zayıflatacak, birliğimizi beraberliğimizi bozacak her türlü adıma karşı saflarımızı bundan sonra daha da sıklaştırmak zorundayız. Bugün biz varız. Yarın ise bu şerefli başka arkadaşlarımız devralır. Esas olan Konyaspor’umuzun varlığının ve mevcudiyetinin devam etmesidir. Bunu hep birlikte başaracağız. Türk Futbol tarihine Konyaspor’umuzun adını altın harflerle yazacağız. Yönetimde, tribünde, sahada tek nefes tek ses olacağız. İnanırsak, gerçekten inanırsak muhakkak başaracağız.”

HABERE YORUM KAT