1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor geliyor bak
Konyaspor geliyor bak

Konyaspor geliyor bak

Atiker Konyaspor basketbol takımı için kolları sıvadı. Başkan Hilmi Kulluk, kalıcı bir takım için hummalı bir çalışmaya girerken, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu ile bir araya geldi. İkili Konya basketbolunu ayağa kaldırmak için harekete geçti

A+A-

Futbolda kurumsallaşma ve kalıcı başarı için ekipleşme çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Atiker Konyaspor’da yeni hedef basketbol. Başkan Hilmi Kulluk, basketbol branşının kurulmasıyla ilgili bizzat ilgilenirken, ince eleyip sık dokuyor. Kulluk, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu ile bir araya gelerek basketbol ve Konyaspor’un basketbol atağını konuştu. İkili basketbolu en üst düzeyde Konya’da yaşatabilmek için fikir birliğine varırken, görüşmeye sadece Pusula Gazetesi tanıklık etti.

BASKETBOL CAMİASININ YÜZÜ GÜLECEK

Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Konya’da basketbol camiasının yüzünü güldürmek istediklerini söylerken, kalıcı bir yapı kurmanın planları içinde olduklarını dile getirdi. Kulluk, Konyaspor’un basketbol için hazır olduğuna dikkat çekerek, “Konya basketbolu için önemli adımlar atıyoruz. Kalıcı olacak bir yapı kurmaya çalışıyoruz. Atiker Konyaspor’un basketbol şubesi açacak parası var. Para sorunu yaşamayız. Ekonomi ve camia olarak hazırız. Akıllı adımlarla kalıcı oluruz” diye konuştu.

PROTOKOL HAZIR, CEVAP BEKLİYORUZ

Atiker Konyaspor’un basketbol planlamasını gelecek yıl için yaptığını dile getiren Kulluk, bu süreç içinde tüm hazırlıkları yapacaklarının da altını çizdi. Selçuklu Basket ile başlayan görüşmeleri yazıya döküp protokol haline getirdiklerini dile getiren Kulluk, “Bilindiği üzere Selçuklu Basket ile görüşmelerimiz sürüyor. Konuştuklarımızı yazıya döküp yönetime sunduk, şu anda cevap bekliyoruz. Konyaspor yönetimi kendi içinden basketbol yönetimini çıkaracaktır. Dışarıdan sadece profesyonelleri dahil edeceğiz” dedi.

KONYA BASKETBOLU İÇİN ŞANS

Konya’yı basketbolda en üst düzeyde temsil eden TBF Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu da, başkan Hilmi Kulluk’un girişiminin Konya basketbolu için bir fırsat olduğunu belirtirken, konunun federasyonda en üst düzeyde tartışıldığını ve başkan Hidayet Türkoğlu’nun da Konyaspor’a oldukça sıcak baktığını söyledi. Arıkoğlu, Konya basketbolunun geçmişte ağırlığının olduğunu ancak yanlış yönetim ve tercihler nedeniyle hayal kırıklıkları yaşandığını söyledi. Arıkoğlu, Konyaspor’un basketbol adımı için her zaman yanlarında olduğunu da sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum