1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor'a operasyon yapıldı
Konyaspor'a operasyon yapıldı

Konyaspor'a operasyon yapıldı

TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Konya’nın ana gündeminin verilen 5 maçlık cezayı en aza indirmek olması gerektiğinin belirtirken, Konya aidiyeti isteyen herkesin bu konuda yapması gerekenler olduğunu dile getirdi

A+A-

Pusula Web TV’de yayınlanan Uğur Özteke’nin hazırlayıp sunduğu Uğurlu Gündem programına katılan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Konyaspor’a operasyon yapıldığını söyledi. Çınar, Anadolu’nun başarılı kulüplerinin sürekli önünün kesilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, “Yeni sezon herkese hayırlı olsun demek isterdim ama Konyaspor ile ilgili verilen kararın ardından bunu söyleyemiyorum. Konyaspor’a operasyon yapıldı. İstanbul kulüplerinin Anadolu’ya karşı bir tavrı var. Sen misin Türkiye Kupası’nı alan, sen misin Süper Kupa’yı alan; al sana 5 maç ceza. Organize bir operasyon var” diye konuştu.

TEPKİ VERMELİYİZ

Konya’nın bu cezaya tepki vermesi gerektiğine dikkat çeken Çınar, şöyle konuştu: “Konya umarım bu anlamda birleşir. İnsanlar sokağa dökülmeli. Ses çıkarmamız lazım. Seninle benimle olmaz. Bürokratı, siyasisi olmalı. Yangın çıkarmalıyız. Bu işi ciddiye almazsak, bu bizim idam fermanımız olur. Konya bu anlamda sokağa dökülmeli. Bu sadece Konyaspor meselesi değil. Konya’nın meselesi. Kendisini buraya ait gören, aidiyet hisseden herkes bu operasyona tavır koymalı.”

BAŞKAN YALNIZ BIRAKILIYOR

Kulüp yöneticilerinin Ahmet Şan’ı yalnız bıraktığına dikkat çeken Çınar, Şan’a destek olunması gerektiğine vurgu yaptı. Konya’nın gündeminin cezayı indirmek olması gerektiğine dikkat çeken Çınar, “5 maç ceza kabul edilebilir gibi değil. Bu şehre birileri sahip çıkmalı. Ahmet Şan da çıkıp konuşmalı. Bunun yanında Ahmet Şan yalnız bırakılmamalı. Ahmet Şan, şu anda yalnız adam. Yöneticiler bu işin ünündeler. Başkanın yanında bir durun. Kenetlenin. Neden her şey Ahmet Şan’a kalıyor. Konyaspor yönetiminde olup, bu kulüpten ekmek yiyenler var. Çıkın bir konuşun kardeşim. Dağlardan taşlardan ses geliyor, bunlardan ses seda yok. Konyaspor’un gündemi bu cezayı nasıl en asgariye indirebiliriz olmalı. Bu durum bir milat olmalı, Anadolu futbolu baronlara karşı birlikte durmalı” dedi.

 

whatsapp-image-2017-08-11-at-11.11.37.jpeg

TESİS FAKİRİYİZ

Konya’nın tesis fakiri olduğunu belirten Çınar, şöyle devam etti: “Konya’da spor kulübümüz var bizim. Bu spor kulübünden bir kızımız, olimpiyat şampiyonu oldu. Koskoca Konya’dan bir kişi arayıp da tebrik eden olmadı. Bu çok acı veren bir durum. Konya’ya spor tesisi zengini falan diyoruz ya, hikaye bu. Ben Samsun ve Trabzon’u gördükten sonra, Konya’nın tesis fakiri olduğuna inandım. Bizde tesis falan yok. Sadece şunu söyleyebilirim; Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan Allah razı olsun, inanılmaz işler yapıyor. Yarın adına umutlarımı yeşertti.” İbrahim Yapıcı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT