1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor'da altyapı hocaları belli oldu
Konyaspor'da altyapı hocaları belli oldu

Konyaspor'da altyapı hocaları belli oldu

Konyaspor İkinci Başkanı Selçuk Aksoy, altyapıya bu seneden itibaren çok daha farklı bir yaklaşım içinde olacaklarını ve bilimsel veriler ışığında yeni nesil futbolcuları yeşil-beyazlı formaya kavuşturacaklarını söyledi.

A+A-

Konyaspor İkinci Başkanı Selçuk Aksoy ve başkan yardımcısı Osman Koçak yeni sezonda futbol akademisinde görev alacak antrenörlerle bir araya geldi. Akademi Koordinatörü Taner Ay’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan ikinci başkan Selçuk Aksoy Farklı bir bakış açısıyla yepyeni bir döneme girildiğine dikkat çekerek Tatlıcak Tesisleri’nin reforme edilerek tamamen altyapının hizmetine sunulduğunu söyledi. Aksoy, altyapı antrenörlerinden beklentilerinin büyük olduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönemde sizlerden ve Konyaspor adına yetiştireceğiniz gençlerimizden beklentilerimiz büyük. Ancak bunun için fiziki şartları oluşturmamız gerekiyordu. Bunu yaptığımız çalışmalarla sağlamış bulunuyoruz. Artık çok daha modern ve nitelikli çalışma alanlarına sahipsiniz” diye konuştu.

Aksoy, bilimsel bir çalışma metoduyla Konyaspor’un geleceğini hazırlayacaklarını belirterek, şöyle devam etti: “Bakınız bu sezon kullanmaya başlayacağınız ‘Akademi Yönetim Otomasyonu’ programına çok önem veriyoruz. Burada antrenörlerimizden istediğimiz tüm verilerin zamanında sisteme girilmesi gerekiyor. Böylelikle alt yaş gruplarımızda yer alan oyuncularımızın teknik verileri, sakatlık durumları, antrenman bilgileri, futbolcularımızın gelişim düzeyleri, istatistiki bilgileri bu sistem vasıtasıyla aynı zamanda teknik direktörümüz Aykut Kocaman ve yardımcı antrenörlerimiz tarafından da yorumlanıp değerlendirilebilecek. Böylelikle bu verilerde farklılık oluşturan oyuncularımız da teknik heyetimiz tarafından yakından takibe alınacak. Hem bu veriler yok olmayacak hem de oyuncularımızın gelişimi hakkında daha sağlam bilgiler elimizde bulunacak. Kısacası burada gerçek manada bir aile ortamı oluşturmak ve sizlere sunduğumuz imkânların sonuçlarını zaman içinde almak durumundayız. Hepinize güveniyoruz. Konyaspor’umuz için büyük katkılar sağlayacağınıza inanıyoruz. Yeni sezon için çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyoruz.”

2019-2020 futbol sezonunda Konyaspor Akademi’de görev alacak antrenörlerin isimleri ve görevleri şöyle oluştu:

Akademi Koordinatörü-Taner Ay

 Gençlik Gelişim Program Sorumlusu - Bülent Yaldır

U19 Teknik Ekibi - Hakan Yavuz, Muharrem Aydın

U17 Teknik Ekibi - Çağdaş Çankaya, Soner Demirel

U16 Teknik Ekibi - Tevfik Aktutan, Hayrullah Yılmaz

U15 Teknik Ekibi - Ömer Ayçiçek, İbrahim Özalp

U14 Teknik Sorumlusu - Fatih Başak

U13 Teknik Sorumlusu - Ahmet Kök

U12 Teknik Sorumlusu - Servet Atun

U11 Teknik Sorumlusu - Celalettin Yavuz

U9-U10 Teknik Sorumlusu - Mehmet Dikili

HABERE YORUM KAT