1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor'da öncelik mali disiplin
Konyaspor'da öncelik mali disiplin

Konyaspor'da öncelik mali disiplin

Konyaspor İkinci Başkanı Selçuk Aksoy, transfer sürecinde hareketlilik yaşayacaklarını buna rağmen mümkün olduğu kadar mali disiplini bozmayacaklarını söyledi

A+A-

Yoğun bir programla göreve yeniden geldiklerini belirten Konyaspor İkinci Başkanı Selçuk Aksoy, başarı çıtasını yukarıya çıkaracak ve kalıcı olacak bir yapı üzerinde çalıştıklarını söyledi. Aksoy, hedefleri olan bir takım yaratacaklarının altını çizerek, “Konyaspor hedeflerine koşan bir takım olmak zorundadır. Biz bunu hissediyoruz. Daha önceki başarıların tekrarını yaşamak ve çıtayı yukarıya taşımak için görevdeyiz. Mali yapı, altyapı ve geleceğimizi hazırlamak istiyoruz. Önümüzdeki sene, geçen seneden kaynaklanan eksikleri tamamlamak ve çıtayı yukarıya çıkarmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.

GEREKLİ TRANSFERLER YAPILACAK

Bu yıl Aykut Kocaman’ın transfer hareketliliğinden biraz daha fazla sayıda bir sirkülasyon yaşanacağına dikkat çeken Aksoy, gelen ve giden oyuncuların olacağını söyledi. Aksoy, kamp ve uyum sürecinin de transferi etkileyebileceğini belirterek, şöyle devam etti: “Geçen seneki eksikleri tamamlayacağız. Aykut Kocaman ile lig sonunda toplantılar yaptık. Bu sene takımda biraz daha fazla revizyon olacak. 3-4 oyuncu takviyesi yapacağız. Yol ayrımları da olacak. Hem kamp öncesi ve kamp döneminde transfer devam edebilir. Doğru yerlere doğru transferler yapmak istiyoruz. Hataları en aza indirgemeye çalışıyoruz. Scout ve hocaların belirlediği isimlerle görüşüyoruz.”

OLMAZSA OLMAZIMIZ MALİ DÜZENDİR

Aksoy, borç sarmalından bir an önce çıkmak istediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Bankalar Birliği ile anlaşma konusu gündemde. Ama henüz netleşmiş bir durum yok. Bu sadece bizim değil Türk futbol kulüplerini ilgilendiriyor. Türk futbolunun gelişimi önemli. Mali yapılar düzgün olmadığı zaman başarılar gelip geçici oluyor. Mali yapıyı doğru oturtmayı biz çok önemsiyoruz. Konyaspor olarak elimizden geleni yapacağımız sözünü veriyoruz. Olmazsa olmazımız mali düzendir. O olursa her şey yolunda gidebilir. Başarılar kaçınılmaz oluyor. Bu prensiple devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT