1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor'da transfer harekatı başladı
Konyaspor'da transfer harekatı başladı

Konyaspor'da transfer harekatı başladı

Atiker Konyaspor 2. Başkanı Selçuk Aksoy, yapılan ve yapılacak transferlerle ilgili bilgi verirken, transferin rotasını Aykut Kocaman'ın belirleyeceğini söyledi.  

A+A-

Devre arasının en çok tartışılan konularından biri olan Ali Çamdalı’nın transferiyle ilgili gelişmeler hakkında bilgi veren Atiker Konyaspor 2. Başkanı Selçuk Aksoy, transfer kararını Aykut Kocaman’ın verdiğini söyledi. Aksoy, hocanın kararına saygı duyduklarını belirterek, “Ali Çamdalı, konusunda geçen yönetim bir karar aldı ve gönderildi. Aykut Hoca ara transferde Ali Çamdalı konusunu bize iletti. Biz de yönetim olarak hocaya saygısızlık yapmadık ama spor kamuoyu adına uygun olmaz diye görüşümüzü belirttik. Yaşanılanları ve kamuoyunda konuşulanları kendisine ilettik. Hoca konu irdelenir, tartışılır ama Ali Çamdalı tecrübesi ve maliyetiyle takıma gerekli şeklinde bilgi verdi. Biz tekrar durum değerlendirmesi yaparak, Aykut Hoca’nın bize zarar verecek bir şey istemeyeceği kanaatine vardık ve maliyetsiz olarak getirdik. Ali Çamdalı konusu tamamen Aykut Hoca’nın tercihidir” diye konuştu.

TRANSFER HAREKATI BAŞLIYOR

Ali Çamdalı’nın takıma zarar vermesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirten Aksoy, “Ali Çamdalı’nın takım içinde bizim yönetimimizde ikilik çıkarma şansı sıfır. Bizim yönetimimizde hiç kimse ikilik çıkartamaz. Biz yönetim olarak ikiye, üçe bölünmüş bir yönetim değiliz ki birileri bundan istifade edip, takım içinde aynı durumu yaşatsın. Biz tek yumruğuz ve buna asla müsaade etmeyiz. Takım içerisinde ödemelerde hiçbir aksama yok, primlerde sıkıntı yok. Transfer için belki sezon sonunda takımdan ayrılanlar olacak, yeni gelecekler olacak. Bunu da milli takım arasında hoca ile oturup yeniden değerlendireceğiz. Bunun için de önce federasyonunu yabancı kuralı hakkındaki son karrını bekleyeceğiz. Ondan sonra transfer politikamız gelişecek” dedi.

FOFANA’YA HOCADAN ONAY

Transfer görüşmeleri hakkında da bilgi veren Aksoy, Fofana ile görüşmelere başladıklarını söyledi. Aksoy, hocanın raporu doğrultusunda hareket etmeye devam edeceklerini belirterek, “Fofana ile 2 kez transfer görüşmesi yaptık. Kendisine 650 bin avro verdik. Vereceğimiz rakam bellidir. Aykut Hoca kendisiyle görüştü. Yönetimin şartlarına uymasını, uyarsa kabul ederse, takım içinde kendisine yer olduğunu söyledi. Milli maç arasından sonra, gelecek sezonun kadrosunu hoca belirleyecek. Biz bu sezon başında ilk 10’da olmayı hedef olarak koymuştuk. Ligi 7. de bitirirsek hedefimize ulaşmış oluruz. İlk 5’in içinde olmak için de mücadelemizi sürdüreceğiz. Burada önemli olan Konyaspor’un camiamızın hayali olan sezonu yakalamaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum