1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Konyaspor'da transferi gidenler belirleyecek
Konyaspor'da transferi gidenler belirleyecek

Konyaspor'da transferi gidenler belirleyecek

Konyaspor ilk transferini Riad Bajic’i kiralayarak yaparken, transferin yol haritasını gidecek oyuncular belirleyecek. Forvetlerle ayrılmanın çaresini arayan yeşil-beyazlılar, oyuncu gönderilebilmesi durumunda defansta da değişime gidecek

A+A-

Gelecek sezon için önemli bir değişim isteyen buna rağmen oyuncu sözleşmeleri ve ekonomik yapının zorladığı Konyaspor’da transferin gündemini gelen oyunculardan çok gidecek oyuncular belirleyecek. Yeşil-beyazlılar, sezon içinde sıkça sorun yaşadığı bölgelere takviyelere yoğunlaşırken, bu bölgelerde halen sözleşmesi bulunan oyuncuların ayrılıp ayrılmayacağı da transferin rotasını belirleyecek.

FORVET ŞİMDİLİK 5 KİŞİ

Yeşil-beyazlılarda Kocaman geçen dönem bazı bölgelerde oyuncu şişkinliği yaşandığına dikkat çekerken, bu sezon kadro yapısını da homojenize etmeye çalışacak. Konyaspor forvetteki Yatabare ve Jahovic isimleriyle yollarını ayırmaya çalışırken, bu ikilinin tavrı merak konusu. Bajic’in kadroya eklenmesiyle bu bölgede Erdon ve Mücahit ile oyuncu sayısı 5’e yükseldi. Kocaman, Yatabare ve Jahovic’e ayrılmaları için kolaylık sağlanmasını isterken, ikilinin ayrılmasına ve kamptaki performansa göre bölgeyi şekillendirecek.

DEFANSTA DEĞİŞİM OLABİLİR

Genel kurul sonrası ikinci başkan Selçuk Aksoy, defansta da değişikliğe gitme ihtimallerinin olduğunu belirtirken, stoper mevki Konyasopr’da en şişkin bölge. Şu anda sözleşmesi devam eden 5 stoper Konyaspor’da görev yapıyor. Filipovic ve Diagne’nin sakatlıkları devam ederken, Aksoy Ali Turan’ın da devam edeceğini belirtti. Uğur Demirok ve Selim ay ile birlikte stoper sayısı 5’e çıkarken, transfer için bu bölgeden mutlaka bir ya da 2 isim gönderilecek. Sakat oyuncuların durumuna göre defansa da yeni isimler eklenebilir.

ZUTA VE HURTADO’NUN DURUMU

Devre arasında transfer edilen ancak verim alınamayan Zuta’yla da yolları ayırmanın çaresini arayan Konyaspor’da bir başka soru işareti de Hurtado. Kocaman’ın takımda tutmak istediği Hurtado şanssız sakatlıklar yaşarken, bu kez de bileğinde yaşadığı kırık Peruluyu vurdu. Kampın ilk iki haftasını kaçırma olasılığı bulunan Hurtado ile devam etmek isteniyor. Başarılı orta sahanın sakatlıktan dönüş tarihi ve dönüş şekli transfer sürecini etkileyecek başka bir etken olarak Konyaspor’un önünde duruyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum