1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Koza Holding'den "Özel Uçak Tahsisi" İddialarına Yanıt
Koza Holding'den "Özel Uçak Tahsisi" İddialarına Yanıt

Koza Holding'den "Özel Uçak Tahsisi" İddialarına Yanıt

Koza Holding AŞ:- "Haberler aşağılık bir algı operasyonunun parçası olup, tamamen yalan ve iftiradan ibarettir"- "Şirketimize ait olan bir uçağın, değil herhangi bir kimseye tahsis edilmesi, kayıt altına alınmamış ve belgelendirilmemiş bir uçuş bile yapıl

A+A-

ANKARA (AA) - Koza Holding AŞ tarafından, iştiraklerine ait bir uçağın tescil numarasının değiştirilerek bazı kişilerin özel kullanımına tahsis edildiği haberleriyle ilgili, "Şirketimize ait bir uçağın, değil herhangi bir kimseye tahsis edilmesi, kayıt altına alınmamış ve belgelendirilmemiş bir uçuş bile yapılması mümkün değildir." açıklamasında bulunuldu.

Şirketten, kimi internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan haberler üzerine yapılan yazılı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Koza Holding iştiraklerine ait bir uçağın tescil numarasının değiştirilmek suretiyle bazı kişilerin özel kullanımına tahsis edildiğine dair haberlerin hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadığına işaret edilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Haberler aşağılık bir algı operasyonunun parçası olup, tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Milletimizin ve devletimizin varlığına kasteden, yabancı istihbarat örgütlerinin oyuncağı haline dönüşmüş FETÖ'nün en iyi bildiği şey aşağılık iftiralar ve ithamlarla itibar suikasti yapmaktır. Bahsi geçen haberle yapılmak istenilen şey de 15 Temmuz hain darbesini planlayarak 249 vatandaşımızı şehit eden FETÖ'nün himmet paralarını akladığı, bu hain örgüte ve onun kuruluşlarına kaynak aktardığı için mahkemelerce kayyım atanan şirketleri idare edenleri itibarsızlaştırmak, böylelikle bu hıyanetlerinin üstünün örtülmesini sağlamaktır."

Açıklamada, haberlerin FETÖ'nün 17-25 Aralık operasyonlarıyla başlattığı yolsuzluk algısı oluşturarak kendinden olmayanları itibarsızlaştırmak taktiğinin bir uzantısı olduğu kaydedilerek, "Hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan bu iftirayı şiddetle reddediyoruz. Ülkemizde sivil havacılık faaliyetleri son derece sıkı kurallara bağlı olup, yapılan uçuşların her aşaması ilgili otoritelerce denetlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Şirketimize ait olan bir uçağın, değil herhangi bir kimseye tahsis edilmesi, kayıt altına alınmamış ve belgelendirilmemiş bir uçuş bile yapılması mümkün değildir." değerlendirmelerine yer verildi.

- "Yasal yollara başvuruldu"

Gerek haberi hazırlayanlar gerekse haberde belirtilen internet sitesi sahipleri hakkında yasal yollara başvurulduğunun altı çizilen açıklamada, "Şirketimizin ve idarecilerinin itibarını sarsmaya, FETÖ'ye yardım ve yataklık edenleri ise aklamaya yönelik bu tür yalan ve iftira içerikli haberlerin dikkate alınmamasını, faaliyetlerimizin, iştiraklerimizin bulunduğu tüm sektörlerde ticari kurallara uygun bir şekilde yürütülmekte olduğu hususunun bilinmesini, kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine saygı ile sunarız." denildi.


HABERE YORUM KAT