1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. KPSS sınav yerleri açıklandı! Hangi okulda sınava gireceksiniz
KPSS sınav yerleri açıklandı! Hangi okulda sınava gireceksiniz

KPSS sınav yerleri açıklandı! Hangi okulda sınava gireceksiniz

KPSS 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına artık sayılı günler kaldı. Devlet memuru olmak isteyen adaylar büyük bir heyecanla sınavın yapılmasını bekliyor

A+A-

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sınavına çok az bir zaman kaldı. KPSS sınavı öncesi ÖSYM'den yapılan önemli bir açıklama var. ÖSYM, sınav takviminde 9 Haziran 2016 olarak yer alan 2016-KPSS Lisans Sınavı sonuç açıklama tarihini 14 Temmuz 2016 olarak değiştirdi. Ayrıca KPSS kapsamında yeni bir sınav yapılmaması durumunda sonuçlar, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olacak. Aşağıda yer alan linkten sınav giriş yerlerinizi çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

KPSS 2016 SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS 2016 NE ZAMAN?

KPSS sınavları (Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi ve Lisans) için başvurular Mart ayının sonunda alınmıştı. Üç KPSS’nin başvuruları aynı dönemde alınsa da  sınavlar farklı günlerde gerçekleştirilecek.
2016 KPSS Lisans (Genel Yetenek – Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 22 Mayıs Pazar, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 29 Mayıs Pazar ve son olarak KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 24 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT