KTOTEK’te "Dijitale Yolculuk" başlıyor

KTOTEK’te "Dijitale Yolculuk" başlıyor

İş dünyasının farklı sorun ve ihtiyaçlarına tek çatı altında çözüm üretebilen Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü’nün (KTOTEK) bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

Konya ve bölge ekonomisine hizmet vermek üzere 2019 yılında kurulan Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü’nün (KTOTEK) bünyesinde, Mesleki Eğitim Merkezi, Dış Ticaret Merkezi, Akıllı Teknolojiler Merkezi, Model Fabrika, Ticaret Sanayi Meslek Yüksek Okulu, Fuar Merkezi bulunuyor. Farklı uzmanlık alanlarına ait birimleri aynı çatı altında birleştiren KTOTEK, bu özelliği sayesinde Konya ekonomisi için stratejik bir misyona sahip. Konya ekonomisi ile birlikte bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağlamayı hedefleyen KTOTEK, bu hedef doğrultusunda kurulan birimler ile çalışmalarını sürdürüyor. Sahip olduğu güçlü teknolojik alt yapısı ve yetişmiş insan kaynağıyla Konya’ya hizmet veren kampüs, Konya Ticaret Odası’nın köklü geçmişinden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini iş dünyasına aktarmakta bir köprü vazifesi üstleniyor.

KONYA TİCARET ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İLE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Tüm yönleri ile gelişmesini sürdürmekte olan Konya’nın, nitelikli personele ihtiyacı bulunuyor. KTO Mesleki Eğitim Merkezi bireylere sevdikleri meslek üzerinden nitelik kazandırmak, özel sektörün mesleki eğitime ilgisini artırmak ve nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak için mesleki eğitim içeriklerinin geliştirilerek bireylere daha fazla katkı sağlıyor. Gelişmiş fiziki altyapı ve donanıma sahip atölye ve laboratuvarlar ile çağın gerekliliklerine her daim ayak uydurup modern yapısını devam ettirerek 2020 yılında faaliyetlerine başlayan KTO Mesleki Eğitim Merkezi’nde yer alan toplam 21.000 m² eğitim kompleksi, 16 derslik, 5 bilgisayar laboratuvarı, konferans, seminer salonları ve 196 kişi kapasiteli konaklama merkezi ile Konya ve çevre illere hizmet sağlanıyor.

KONYA TİCARET ODASI DIŞ TİCARET MERKEZİ, İHRACATTA YENİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi (KTODTM), Konya ve bölgedeki ihracatçı firmaların ihracat kapasitesi ve alternatif pazar artırmak amacıyla çalışmalar yürütüyor. İhracatçı firmaların ticari faaliyetlerinde doğru hamleleri yapabilmeleri adına yol gösterici olmayı ve bu sayede Türk ihracatçısının büyümesine, Konya’nın ve ülkemizin ihracat gelirinin artmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

YALIN ÜRETİM KONYA MODEL FABRİKAYLA HAYATA GEÇİYOR

Konya Model Fabrika, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) desteğiyle ve finansmanıyla, Konya Ticaret Odası tarafından yürütülen, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün ortaklığında hayata geçirilen bir proje olarak hizmet veriyor.

Konya Model Fabrika, uygulamalı hizmetler eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile işletmelerde verimlilik dönüşümü sağlayan bir merkez. Yalın üretim, dijital dönüşüm, ürün geliştirme, enerji verimliliği vb. konularda işletme çalışanlarının bilgi ve becerileri artırılarak firmaların geleneksel üretimden yalın üretime ve sonrasında dijital dönüşüme geçişleri sağlanıyor. Gerçek bir üretim ortamında katılımcılara bir fabrikanın daha verimli olması için gereken her şeyi uygulayarak öğretme ve akabinde danışmanlık desteği ile sahada dönüşümlere destek oluyor.

6-17 Aralık 2021 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Karatay Belediyesi iş birliği ile Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan “The Journey of Being: “The Journey of Being: Yunus Emre, Var Olmanın Dijital Yolculuğu ve Mevlânâ Celâdeddîn-î Rûmî” eseri,” Dijital Sanat Sergisi sanatseverlerle buluşacak. Karatay Medresesi’nde gerçekleşecek olan serginin yanında, Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda Konyalı öğrenciler başta olmak üzere Konya halkı, yerli ve yabancı turistler için özel olarak, KTO Karatay Üniversitesi Deneyim Merkezi ve KTOTEK Dijital Gösterim Merkezi açılacaktır. 6-17 Aralık 2021 tarihleri arasında Kılıçarslan Şehir Meydanında kurulacak olan KTOTEK Dijital Gösterim Merkezinde ise 360 derece Kampüs VR tanıtımları, kaynak simülatörü, zaman tüneli gösterimi, söyleyişiler ve birçok etkinlik yer alacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.