1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı
Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı

Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.Beyşehir Anadolu Lisesinde düzenlenen törende, Kut'ül...

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Beyşehir Anadolu Lisesinde düzenlenen törende, Kut'ül Amare'nin 100. yıl anısına, öğrenciler tarafından gazete çıkarılarak, belgesel film hazırlandı.

Yıl dönümü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Okulda zaferi konu alan resim ve fotoğraf sergisi de açılırken, ardından hatim duası yapıldı.

Beyşehir Anadolu Lisesi Müdürü Musa Göker, yaptığı konuşmada, amaçlarının Osmanlı Devleti'nin 1. Dünya Savaşı'nda Çanakkale Zaferi ile kazandığı ikinci büyük zafer olan Kut'ül Amare Zaferi'ni 100. yıl dönümünde yeniden gün yüzüne çıkarmak olduğunu söyledi.

Zaferde şehit ve gazi olmuş kahraman askarlere vefa borcunu bir nebze de olsa ödeme amacında olduklarını belirten Göker, "Kutlamalar kapsamında öğrenciler tarafından çıkarılan özel gazete ve hazırlanan belgesel film, diğer okullar ile ilçedeki kamu kurumlarına dağıtıldı." dedi.


HABERE YORUM KAT